Menü

Makacs narancsbőr

Vajon hány alkalommal próbáltuk már a csodát ígérő, drága és mégis a kívánt hatásától messze elmaradt cellulit elleni krémeket? Sajnos a csodakrém ezúttal is a könnyebb, drágább és kényelmesebb választás, ám sokszor hatástalan.

Nem bántásból írom, de valószínűleg sok nő jártas a narancsbőr problémákban, a gyors megoldást kínáló kezelések világában és sajnos itt sem célravezető a rövidebb, egyszerűbb, kényelmesebb út.

Hogyan jön létre a narancsbőr?

A cellulit akkor jön létre, amikor a bőr alatt lerakódott zsír átnyomakodik a bőr alatt található kötőszöveten, létrehozva ezt a hepehupás textúrát. Ha ezeket a gödröcskéket szeretnénk mérsékelni, a bőrt feszessé tenni, akkor először ezekkel a „belsőleges” trükkökkel kezdhetjük a megoldáskeresést:

Igen, ezúttal is itt kezdjük: étrend. Szitokszó, tudom.

A gyümölcsökben, zöldségekben, fehérjékben és teljes kiőrlésű gabonafélékben gazdag, kiegyensúlyozott étrend követése segít az egészséges testsúly fenntartásában és a cellulit megjelenésének csökkentésében.

Kevesebb cukor, kevesebb transzzsír, több folyadék (lehetőleg víz), feldolgozott élelmiszerek kerülése. Kezdjük tehát a konyhában!

Hidratálás.

Ennek mi köze a narancsbőrhöz? Nos annyi, hogy javítja a bőr rugalmasságát, és csökkenti a narancsbőr megjelenését a megfelelő hidratáltság.

Testmozgás. Szintén szitokszó, bocsánat.

A rendszeres testmozgás, beleértve mindenféle edzést, mozgást, túrát, sétát, táncot, bicajt, konditermet - javítja a vérkeringést, ezzel csökkentve a cellulit láthatóságát. Legjobb, ha olyan gyakorlatokat végzünk, melyek kifejezetten a problémás területeket, például a combokat és a feneket célozzák meg.

A fentiek mellett a dohányzásról való leszokást és az alkoholfogyasztás mérséklését is javasoljuk a cél és az egészségesebb élet érdekében.

Helyileg mit tehetünk?

Nos a külsőleg, helyileg a krémek, gélek vethetők be, amelyek azt ígérik, hogy csökkentik a narancsbőrt. Meglátásom szerint ártani nem ártanak, hatékonyságuk azonban változó, egészséges életmóddal együtt alkalmazva javíthatják a bőr textúráját.

Mi a helyzet a gépi kezelésekkel?

Az orvosi eljárások, mint például a lézerterápia, a rádiófrekvenciás kezelés és a plasztikai sebészeti zsírleszívás és egyebek a cellulit drasztikus csökkentésére is szóba jöhetnek. Erről szakemberrel kell konzultálni.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.