Masszázsra indulsz? – így készülj rá
A masszázs egy testet és lelket melengető, pihentető vagy épp frissítő terápia, amire érdemes kicsit felkészültebben érkezni.
A masszázs egy olyan kezelés, melynek célja többrétű lehet. Kérhetünk pihentető jellegűt, amitől ellazulhatunk és relaxálhatunk, frissítőt, amitől magunkhoz térhetünk egy fárasztó héten, de lehet gyógymasszázs is, ami kimondottan a fájó porcikák kezelésére irányul, vagy akár reflexológiás is, ami pedig a reflexpontok ingerlésével segíti szervezetünket. Persze nem csak ennyi féle van, hanem rengeteg másik is, de egyben mind közös, ez pedig az, hogy mindegyik masszázsra célszerű ugyanúgy érkezni.
Egy masszázs alkalmával mindig, minden esetben fokozottabb lesz a keringés és vérkeringés. Ez azt jelenti, hogy a szervekre működésére is hatással lesz, például a bélrendszer is jobban fog működni. Éppen ezért azokon a napokon, amikor kedvenc masszőrünkhöz indulunk jobb, ha nem eszünk nehéz ételeket, hanem a könnyebben emészthető verziókat választjuk, így nem fog testünk a bevitt ételek lebontására koncentrálni. Fontos, hogy együnk előtte, mert éhgyomorral sem lesz kellemes.
Az időpontra való érkezés előtt lehetőség szerint zuhanyozzunk és mossuk le a sminket, ha arcunkat érintő kezelést választunk. Nem csak a higiénia miatt fontos ez, hanem mert ellazítja kicsit testünket és az sem elhanyagolható, hogy a masszázs során használt olajok, krémek is sokkal hatékonyabban tudnak felszívódni. Lényeges az öltözet is, keressünk a ruhatárban olyan darabokat, amik kényelmesek, nem szorítanak, adott esetben lejjebb, illetve feljebb húzhatóak, hogy könnyebben hozzá lehessen férni a kezelni kívánt testrészekhez. A telefonunkat mindig némítsuk le, ezzel nem csak a magunk nyugalmát biztosítjuk, hanem a masszőrt is megtiszteljük azzal, hogy nem zavarjuk munkája közben. Lázasan, műtét előtt, illuminált állapotban, kemoterápiás kezelés után, fertőző betegségek esetén nem szabad masszíroztatni.
A kezelés időtartama alatt kövessük a masszőr utasításait, próbáljunk ellazulni, ne féljünk szólni, ha nagyon fájdalmat okoz a nyomás és figyeljünk a légzésünkre is. Ne ziháljunk, hanem összpontosítsunk a kiegyensúlyozott levegővételre. Ne tartsunk attól, hogy a masszőr majd mit fog gondolni a testünkről, ő egyáltalán nem a kinézetünkkel fog foglalkozni.
A kezelés után hagyjunk időt arra, hogy kényelmesen, lassan keljünk fel, először csak üljünk egy kicsit, ne pattanjunk talpra, mert könnyen elszédülhetünk. Ne rémüljünk meg, ha valami fáj, valószínűleg annak oka van, el fog tartani egy kis ideig, amíg az izmok magukhoz térnek és visszaállnak a helyükre. Az eljárás után fogyasszunk minél több vizet, hogy segítsen kimosni a szervezetből a káros anyagokat és segítse a vérkeringést.
A masszázs remek módja a pihenésnek, felfrissülésnek, a beteg testrészek kezelésének. Mindig figyeljünk a személyes higiénénkre, betegségeinkre, és arra, hogy kövessük masszőrünk utasításait, így mindig megkaphatja fáradt testünk a megfelelő kezelést.
Miért lett újra menő matricákat gyűjteni?

Mostanában azt érzem, hogy a matricák, más néven stickerek gyűjtése és használata újra virágkorát éli. Nemcsak a gyerekek ragasztanak színes kis képeket füzeteikbe, hanem felnőttek milliói is szenvedéllyel halmozzák fel, rendszerezik, sőt, eszközeiket – laptopjaikat, telefonjaikat, vizespalackjaikat – is előszeretettel díszítik velük.
Rucking, egy hátizsákos fitnesztrend

A rucking nem csupán egy újabb fitnesz őrület, hanem egy hatékony és izgalmas edzésforma is. Mi is pontosan a rucking, és miért érdemes kipróbálni?
Miért vegyük rá magunkat a hideg vizes tusolásra?

A hideg vizes tusolás egyre népszerűbbé válik, mivel számos egészségügyi és mentális előnyt kínál. Bár elsőre talán megterhelőnek tűnhet, a hideg víz jótékony hatásai hosszú távon komoly változásokhoz vezethetnek.
Fokozatosság a siker kulcsa

Kisütött a nap, jobb az idő és a legtöbb embernek megjön a kedve ahhoz, hogy sportoljon, esetleg visszatérjen az edzéshez, amit magára hagyott a téli időszak során. Sokaknak a motiváció erre az, hogy a nyári szezonra jól nézzenek ki, azonban még ilyen esetekben is fontos a mértékletesség.
A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.