Tornázzunk le az arcunkról pár évet!
- Dátum: 2024.02.25., 21:46
- Martinka Dia
- képek: pixabay.com
- arcbőr, arcjóga, arctorna, egyszerű, fiatalít, fiatalos, gyakorlat, hidratáló krém, innovatív, izmok, mimikai ránc, módszer, mozdulatsor, öregedés, ráncok, szemkörnyék, technika, tónusos
Ha szeretnénk, hogy sokáig vékony és fiatalos maradjon az arcunk, akkor a kedvenc hidratáló krémünk mellé kipróbálhatjuk az arcjógát, mely segít, hogy a bőr fiatalos és feszes maradjon.
Az arcjóga kitalálója, Fumiko Takatsu, aki egy nagyon egyszerű, otthon is könnyen elvégezhető módszert dolgozott ki. A művelet elsajátításához semmilyen drága, arcmasszírozó kütyüt nem kell beszerezni, s mégis nagyon hatékony a meglévő ráncok eltüntetésében, vagy azok megelőzésében.
Az arcjóga egy olyan innovatív természetes módszer, mely plasztikai beavatkozás nélkül fiatalítja a megjelenést.
A mozdulatsor mindössze pár perces művelet, elvégzéséhez két teáskanálra, egy csésze forró vízre, valamint egy jó minőségű, ráncok ellen is hatékony olajra lesz szükségünk.
A kanalakat forró vízbe mártva, domború részükre olajat kenve kezdjük az arcmasszírozást, a megfelelő technika elsajátítása után, melyről videót is találhatunk a világhálón.
Az arcizmokat erősítő gyakorlatok hatásosságáról több kutatás is beszámolt, az eredmények alapján ugyanis feszesebbé, tónusosabbá és fiatalosabbá válik az arcbőr.
A napi ismétlésre ajánlott gyakorlatsorozat öt különböző mozdulatból áll, mely gyakorlatilag egy "mini arcplasztika". Akik vizuálisan is kíváncsiak a gyakorlatokra, végig követhetik azokat a hölgy YouTube-csatornáján, ahová többórányi gyakorlatválogatást feltöltött fel.
Természetesen semmilyen csodamódszer sem fogja megoldani a bőrproblémákat, ha nem egészül ki egészséges táplálkozással, testmozgással, elegendő folyadékfogyasztással.
Az arcmasszázs abban segít, hogy felpezsdíti a vérkeringést, serkenti a nyirokkeringést, ellazítja az izmokat és lassítja az öregedés folyamatait.
A módszer a bőrfiatalításon túl emeli a női önbizalmat és támogatja az önelfogadást is. Rendszeres használatával megtanulható az arcizmok irányítása. Így a ráncok kialakulásáért felelős felesleges mimika és az arc területén jellemző feszültség is csökkenthető.
Miért kezdjük el az arc tornáztatását minél előbb?
Mert, ha egy bizonyos kor után tükörbe nézünk, mert nem szívesen szembesülünk tükörképünkben látható arcunkkal, a szemkörnyéki és mimikai ráncokkal. Az öregedés első jeleit az arcon és a nyakon észleljük, melynek oka, hogy csökken az arcbőr nedvességtartalma, emiatt szárazabbá válik, rugalmassága csökken, megjelennek az első ráncok.
Az arctorna segít az arcizmoknak jobb állapotba kerülni, feszesebb bőrt elérni, megelőzheti az arc légyrészeinek petyhüdtté válását a homlok, nyak, áll, arc, szem, problémás területek egyénre szabott célirányos edzésével.
Fontos megjegyezni, hogy az arcjóga nem ajánlott állkapocsprobléma, zöldhályog, magas vérnyomás esetén, illetve közvetlenül arcplasztikai beavatkozások után, ekkor kérjük ki kezelőorvosunk véleményét.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.