Menü

A mérgező kapcsolat jelei

Természetesen nincs ilyen. Mindenkiben vannak hibák, és olyan viselkedésformái, amivel kiborítja a másikat.

Ennek ellenére jó párkapcsolatban élni azt jelenti, hogy biztonságban vagy, önmagad lehetsz, boldognak érzed magad, a párod tisztel, törődik veled, és vigyáz rád. Ha azonban mérgező párkapcsolatban élsz, akkor ehelyett sokszor érzed magad kimerültnek, kihasználnak, értéktelennek.

1. Mindent elfogad tőled, cserébe viszont nem ad semmit

Ilyen esetben hiányzik a kölcsönösség a kapcsolatból. Azt érzed, hogy szívják az energiád, de nem áramlik semmi visszafelé. Nem tudod megmagyarázni, miért, de állandó hiányérzeted van.

2. Állandóan kimerült vagy

Ahelyett, hogy boldognak, életerősnek éreznéd magad a kapcsolatban, fizikálisan, érzelmileg, és mentálisan padlón vagy. Ideje átértékelni a helyzeted.

3. Hiányzik a bizalom a kapcsolatból

A bizalom nélküli párkapcsolat olyan, mint egy autó benzin nélkül. Benne maradhatsz, ameddig akarsz, csak nem jutsz el vele sehova.

4. Ellenséges a légkör

A folyamatos ellenségeskedés biztos jele egy egészségtelen, mérgező párkapcsolatnak. Ha ellenséges légkörben élsz, soha nem érezheted biztonságban magad.

5. Hiányzik az egyensúly a párkapcsolatodban

Az egyoldalú, mérgező párkapcsolatban az egyik félnek soha nem elég semmi, miközben a másik fél úgy érzi, hogy azt várják tőle, hogy folyamatosan adjon, miközben ő sem kap eleget. Ez az egyensúlyhiány rengeteg súrlódáshoz vezet.

6. Folyamatos a bírálat

A bírálat, a kritika nem segítő szándékkal érkezik, hanem úgy érzed, hogy elnyom, amitől csak egyre kisebbnek, és értéktelenebbnek érzed magad.

7. Állandó a bizalmatlanág

Ha kölcsönösen felépített bizalom minden jól működő párkapcsolat alapja. Ha úgy érzed, hogy nem bízol meg a párodban, vagy ő nem bízik benned, az képes bármit lerombolni, ami eddig felépítettetek.

8. Nárcisztikus személyiséggel élsz kapcsolatban

Ha a partnered annyira önző, hogy a kapcsolatban minden csak róla szól, és körülötte forog, akkor nincs egyensúly a kapcsolatban.

9. A párod teljesen negatív

Szinte lehetetlen pozitív dolgot megélni egy olyan ember társaságában, aki tele van pesszimizmussal, negatív energiával, és akármit teszel, vagy mondasz, mindig talál rá módot, hogy lehúzza.

10. A kommunikáció hiánya

A kommunikáció hiánya még nem feltétlenül mérgező párkapcsolatot jelent (a nem mérgező párkapcsolatokban is gyakori jelenség).

De ha nem beszélgettek eleget olyasmiről, ami mind a kettőtöket érdekli, csak a logisztikai dolgokat egyeztetitek (ki vesz kenyeret, és ki megy a gyerekért), ott nincs igazi, bensőséges párkapcsolat, és nagyobb a veszélye az eltávolodásnak.

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.