Menü

A testi érintés szeretetnyelv jellemzői

Így lehetsz boldog, ha a testi érintés az egyik legfőbb szeretetnyelved, mutasd meg a cikket a szerelmednek is!

Kimondottan sokféle szeretetnyelv létezik, vagyis nagyon mások vagyunk abban, hogyan szeretünk és hogyan szeretjük, ha szeretnek bennünket. Van, akinek a minőségi idő a mindene, más a szerelmes szavakra esküszik, megint más az ajándékokat kedveli, szívességekben leli örömét.

És persze ott vannak azok, akik szívesen fogják meg egy-egy pillanatra a másik kezét ebédnél az asztal alatt vagy simogatják meg az arcát, amikor hozzá beszélnek. Ha utóbbiban magadra ismertél, akkor a te szeretetnyelved nem más, mint a testi érintés, így ez a cikk éppen neked szól!

A testi érintés szeretetnyelve – ezek a jellemzői

Akkor érzed magad biztonságban, szeretve, megerősítve, ha megérintenek, például fogják a kezed vagy megölelnek.

Kimondottan sokat ölelsz.

Úgy gondolod, ha megcsókolsz valakit azzal azt mondod: SZERETLEK.

Bárhol és bármikor kimutatod a vonzalmad, az utcán is „taperolod” a másikat.

Bújással fejezed ki, ha bocsánatot szeretnél kérni, békére vágysz egy veszekedés után.

Akkor érzed magad a legközelebb a párodhoz érzelmileg, amikor fizikai kontaktus van köztetek.

A testi érintés szeretetnyelvéről

Amennyiben azért ragadtál itt, ebben a cikkben, mert a párodra ismertél és szeretnéd jobban megtanulni, hogyan fejezheted ki neki a szerelmedet, most segítünk egy kicsit és mutatunk 5 végtelenül könnyű technikát erre.

Ölelés

Semmi sem tesz boldogabbá egy testi érintést előnyben részesítő szerelmest, mint egy nagy ölelés.

Csókolózás

Aki a testi érintéstől érzi magát szeretve, annak egy csók olyan dolog, amitől értékesebbnek és szebbnek fogja érezni magát azon nyomban.

Kéz a kézben és egy kis masszázs

Nem kell állandóan a másik kezét fogni, de ügyelj arra, hogy minél többet andalogjatok így, esténként pedig jöhet egy finom kis testmasszázs.

Nagykifli

Az összebújva alvásnál szinte semmi sem teszi boldogabbá azt, aki a testi érintésekre bukik.

Szeretkezés

Ezt talán mondanunk sem kell, de egy olyan valaki, akinek a testi érintés az egyik fő szeretetnyelve, extra fontos az intim és érzelmes szex, sok-sok simogatással és finomsággal.

Mindannyian azon a nyelven fogadjuk be és fejezzük ki a szeretetet, amelyre neveltetésünk és hajlamaink nyomán a legfogékonyabbá váltunk. Ezért fordul elő gyakran, hogy az üzenet küldője és befogadója nem érti meg egymást. Ilyenkor panaszolja a férj, hogy hiába visz virágot a feleségének, csak egy erőltetett mosoly a válasz. „Talán már nem szeret?”- teszi fel magának a kérdést, holott csak arról van szó, hogy szeretetközlése nem ért célba, mert a felesége nem az ajándékok, hanem a minőségi idő nyelvén ért.

Mi tehát a megoldás? Aki nem riad vissza egy kis tanulást, könnyen ráhangolódhat társa, családtagjai, barátai szeretetnyelvére.

A dackorszak kritikus szakaszai

A gyermek lelki fejlődésének egyik legfontosabb folyamata az énkép kialakítása, az én-tudat megjelenése. Újszülöttként a gyermek teljes szimbiózisban él az anyjával/ gondozójával, függ tőle, a világot rajta keresztül érzékeli.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.