Hogyan lehet örökbe fogadni egy ovit?
- Dátum: 2023.11.07., 21:07
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- adó 1%, adományozó, egyesület, eszközök, gyerekek, halmozottan hátrányos helyzetű, használt, intézmények, játékok, jó minőségű, kapcsolat, mélyszegénység, ovi, örökbefogadás, ruhák, társadalom, weboldal
Röviden válaszolva úgy, hogy egyéni adományokkal Halmozottan Hátrányos Helyzetű gyerekeket nevelő óvodát segítünk. Örökbe fogadni azért jó, mert mindenki jól jár.
Jól jár az örökbefogadó-adományozó, hiszen az otthon már nem használt, de jó minőségű ruhákat, játékokat, eszközöket végre ki tudja “takarítani” a lakásból, a támogatott intézmények pedig szintén jól járnak, ugyanis jó minőségű eszközöket, ruhákat, játékokat kapnak a mindennapi működésükhöz, s természetesen jól járnak a rászoruló gyermekek, mert az így elküldött dolgokból valóban ők részesülnek.
A halmozottan hátrányos helyzetű gyermekeket nevelő intézmények országos támogatási programja 2019 őszén indult el, amely immár országos ismertségnek örvend. A program célja az integráció támogatása, a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekeket nevelő intézmények fokozott támogatása, és a társadalom érzékenyítése a témában.
Az oldaluk a neten és a közösségi oldalon is elérhető a https://orokbefogadokegyovit.hu/ oldalon, ahol örökbefogadónak és támogatott intézménynek is lehet jelentkezni.
Mire van szüksége egy HHH-s, azaz halmozottan hátrányos helyzetű gyermekeket nevelő ovinak?
Nos olyan dolgokra, amelyeket otthon már nem használunk, például könyvekre, társasjátékokra, babákra, plüssökre, hangszerekre, nagymozgásos játékokra: feleslegessé vált kismotorra, tanulóbiciklire, rollerre, ezek felül kézműves eszközökre, mint: papír, olló, ragasztó, ceruza, festék, gyurma.
Az alapvető dolgok mindig jól jönnek ezeknek az intézményeknek, például zsebkendő, szalvéta, fogkefe, fogkrém, szappan, takaró, törölköző, ágy, függöny, terítő, tisztítószer, fertőtlenítőszer.
A gyermekeknek ruhára mindig szükségük van szezonálisan, az évszaknak megfelelő, mostanság épp meleg ruhákra, kabátra, sapkára, sálra, kesztyűre, de elkél a zokni és az alsónemű is.
Hogy lehetek örökbefogadó?
Egyszerűen és gyorsan, ahogyan én is tettem, a fent linkelt oldalon a támogatói jelentkezés űrlapot kitöltve, mely után automatikus, regisztrációs e-mailt kapunk a sikeres adatrögzítésről, majd pár nap múlva e-mailt kapunk az ovidról és annak úgynevezett „nincslistájáról”, azaz a leginkább szükséges dolgokról.
Ezután vehetjük fel a kapcsolatot az óvoda vezetőjével egyeztetés, ismerkedés céljából.
Hogy juttathatom el a csomagot a kiválasztott oviba?
Ezt mindenkinek magának kell megoldania, postán, futárral, önköltségen, de bízom benne, hogy ennyivel a legtöbben hozzá tudunk járulni a szegénységben élő, hátrányos helyzetű gyerekek életkörülményeinek javításához.
Amikor örökbefogadónak jelentkezünk, kiválaszthatjuk, hogy kinek szeretnénk adományt küldeni, lehet 3-7 éves óvodásoknak való jó minőségű felesleget eljuttatni, vagy 0-3 éves babáknak való jó minőségű holmit, 7-14 éves kisiskolásoknak, 9-18 éves középiskolásoknak, illetve anyaotthonnak.
A fent említett honlapon információkat kaphatunk az egyesületről, a jogi háttérről, fontos és közérdekű adatokról, hasznos információkról, térképekről, s a felmerülő kérdésekről.
Segíthetünk adónk 1%-ával is a mélyszegénységben élő gyerekeknek!
Mintegy 46 ezer hátrányos helyzetű gyermek él mélyszegénységben, őket támogatja a 2019-ben indult Örökbe fogadok egy ovit! mozgalom (OFEO), amelyhez ezidáig 6300-nál is többen csatlakoztak az ország minden pontjáról, hogy jó minőségű fölöslegükkel segítsék a nehéz sorsú gyerekeket. Kérem csatlakozzon, aki megteheti! Sok pici gyereknek ez jelentheti a kiutat a nyomorból!
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.