Menü

Bébiétel, színdiéta, szélsőséges módszerek! Drasztikus sztárfogyókúrák!

Csinos hölgy rettentően vidáman, friss salátával teli tálból eszik, kezében villa, és hibátlan csillogó, vakító fogsor. Ki ne ismerné ezeket a diétás reklámképeket? A baj sohasem a diétával van, hanem sokkal inkább azzal, ha valaki drasztikus módszerekhez folyamodik.

Sokan elkezdenek fogyókúrázni, de gyakran előfordul, hogy diéta közben annak felgyorsítása, vagy a vágyott eredmények gyorsabb elérése érdekében, vagy csupán csak türelmetlenségből, tájékozatlanságból drasztikus folyamatokhoz nyúlnak. Ezzel ugyan beindul a gyorsabb fogyás, ám ahogy véget ér a hosszútávon tarthatatlan módszer – a kilók visszatérnek.

Ezt hívják jojóeffektusnak.

A folyamat felvázolásából kiderül, hogy így ennek semmi értelme nem lesz, hiszen semmi köze az egészséges élethez, a helyes táplálkozáshoz, sőt az észszerűséghez sem.

Sokkal okosabb valami egészségesebb módszerre váltani, s bár lehetséges, hogy így lassabban szabadulunk meg a súlyfeleslegtől, de hosszú távon megéri, mert nem az egészségünket tesszük kockára.

Mi a baj a drasztikus diétával?

Mert a test vészhelyzetként tekint rá és azonnal elkezd raktározni, amint ételt kap, s mi mást fog elraktározni, mint természetesen a zsírt.

Másik probléma ezzel, hogy a drasztikus fogyókúrát stresszként éli meg a szervezet, aminek hatására túl sok kortizol, azaz stresszhormon szabadul fel a szervezetben, ami pedig megemeli az inzulinszintet is, ami hozzájárulhat az inzulinrezisztencia és a cukorbetegség kialakulásához, de még a pajzsmirigybetegségeket is ide sorolnám.

Mindenki ismer drasztikus sztárfogyásokat, van, aki egy-egy szerep kedvéért vállalja ezt a kockázatot és hirtelen, kevés idő alatt, hatalmas fogyásokra képes.

Volt olyan színésznő, aki naponta szigorúan csak 4 főtt tojást evett, más egyoldalúan csak fehérjét fogyasztott, akadt olyan, aki színek szerint evett, de olyan is, aki bébiételeken élt, vagy olyan, aki napi kalóriakeretét 300 kalóriában határozta meg. Kétlem, hogy ezek a módszerek egészségromlás és következmények nélkül valósultak meg, mindenesetre semmiképp sem követendőek!

Nem kérdés, hogy Hollywood legmenőbb hírességei sok mindenre képesek egy-egy szerep kedvéért, ám ezeket a drasztikus fogyókúrákat semmiképp se utánozzuk le, hiszen ésszerű keretek közötti, normál diétával, egészséges és változatos étrenddel, sok folyadékkal és heti néhány edzéssel éppígy elérhetjük a kívánt formát és testsúlyt. Egészségkárosodás nélkül.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.