Az iszappakolás csodás hatásai
- Dátum: 2023.09.22., 17:19
- Udvari Fanni
- képek: pexels.com
- bőr, egészség, energia, Föld, frissesség, fürdő, iszappakolás, szépségápolás
Őseink még az iszapért is háborút vívtak - nem véletlenül. A Holt-tengeri iszapban mártózás nagyon egészséges. És ez csak egy a földdel gyógyítás praktikái közül.
Akárcsak a tűzzel gyógyítás, a földdel történő kúrálás is ősi módszernek számít, amelyet a világ minden táján alkalmaztak. Manapság élvezeti szempontból használjuk a földet - a különféle pakolások azonban igen jótékony hatást gyakorolnak ránk.
Kleopátra saját bőrén akarta tapasztalni a legenda igazságát - miszerint a Holt-tengeri iszap széppé varázsol. A mondák szerint emiatt is hódíttatta meg ezt a területet.
A mai embernek már számos termék áll rendelkezésére, amellyel hasonló hatást érhet el: a spa és wellness központokban bátran kipróbálhatjuk a különféle iszappakolásokat. De nem is kell ahhoz messzire mennünk, hogy érezzük a földből készült szerek jótékony hatásait: elegendő beszereznünk például iszap-szappant.
Szakemberek szerint az iszapból készült tisztálkodószer a mindennapi használat során puhává és rugalmassá teszi a bőrünket. Érdemes nemcsak zuhanyzáshoz vagy fürdéshez, hanem kéz- és arcmosáshoz is használni. Kímélő és nem sérti meg a bőr savas védőrétegét, ellenben eltávolítja az elhalt hámrétegeket. Sok szappannal ellentétben nem szárít, mivel számos ásvány található meg benne. Az sem elhanyagolható tényező, hogy kiváló gyulladáscsökkentő.
Iszappakolás és fürdő
Nem csupán azért érdemes kipróbálni, mert a legendák szerint szépít – az iszappakolás igen jól enyhíti a reuma és az ízületi fájdalmak okozta panaszokat. Ezért a sportsérülésekre különösen ajánlott. Izomlazító hatású. Bármilyen furcsa, a lelki gondokra is jó hatással van - segít könnyebben kezelni azokat.Csínján bánjanak azonban az iszappakolással, akiknek száraz a bőrük: számukra érdemes inkább olyan pakolást választani, amelyeket vízmegtartó anyagokkal vegyítenek. Az iszap ozmózis hatású - ez azt jelenti, hogy elvonja környezete zsír- és nedvesség tartalmát. Ennek köszönhetően könnyen eltávolítható az ízületekben felgyülemlett felesleges nedvesség.
A bőr betegségeire kiválóan alkalmazható az iszapfürdő. A pikkelysömörtől szenvedők ezt sófürdő-kúrával is kiegészíthetik, hogy a hatás erőteljesebb legyen. Narancsbőr ellen is hasznos!
Energia a földből
A természeti mágia szerint, ha az ember beteg, előnyére válhat, ha olyan, sértetlen, friss termőföldet keres, melyet nem zavart meg semmi: nincsenek rajta építőanyagok vagy törmelékek, növények, levelek - üljön vagy feküdjön le a földre, és képzelje el, ahogyan az magába szívja a betegséget, a sérülést, a problémát.
Ha mindezt lelki szemeink előtt látjuk, hamarosan érezhetjük, amint a fájdalom és a gyötrelem, a gondok fizikai és érzelmi tükröződései elhagyják a testet - a föld magába fogadja őket. Ezáltal teremti meg az ember maga és a föld között a tökéletes egyensúlyt - a test megtelik energiával.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?