Menü

Vegyük elő a mézet!

A méz bármely időszakban, évszakban, napszakban valóságos csodaszer, kívül-belül alkalmazhatjuk, tökéletes gyulladásokra, szépen simítja ki a ráncokat és megfázásra is kiváló, utóbbit eddig is tudtuk, de nézzük ősszel mi mindenért érdemes elővenni a polcról.

Az egyik legnépszerűbb természetes édesítőszer, mely még az egészségünknek is jót tesz, ráadásul enyhíti a torokfájást és ajánlott gyomorbántalmakra is (repceméz különösen refluxra jó), én pedig gyakran külsőleg is használom, mert antibakteriális, kiváló antioxidáns, gyulladáscsökkentő és bőrszépítő, regeneráló.

Sajnos manapság már ez sem olcsó mulatság, viszont bárki számára könnyen elérhető és az ára is megfizethető.

Hogyan hat a bőrre a méz?

Nos bevált receptem, ha mézet és jó minőségű olívaolajat elkeverek, majd a bő 10 percig hagyom hatni a bőrömön. Van, aki a mézet közvetlenül a pattanásos területre keni, majd 20-30 perc után langyos vízzel lemossa.

Az avokádós-mézes arcpakolás is jól hangzik, s jól is hat, ehhez egy evőkanálnyi érett avokádó szükséges, amit kevés mézzel elkeverünk és 30 percig hagyjuk hatni az arcunkon.

A tejes -mézes fürdő is kényeztető, hisz a mézben nemcsak tápláló vitaminok és ásványi anyagok vannak, hanem antioxidánsok is.

A téli időszak még kicsit odébb van, de ha bekopogtat a hideg, akkor különösen sokakat érinthet a kéz és arc bőrének kiszáradása. A mézzel ezen a problémán is segíthetünk.

Hogyan hat a méz az alvásra?

Valahol olvastam régen, hogy elalvási problémákra mézes tejet kell inni. A méz belsőleg is jótékony a szervezetre, nem kell belőle sokat enni, hiszen magas a cukortartalma, de például elég egy kávéskanállal fogyasztani belőle, és álmunk máris zavartalan lesz, ugyanis a tripofán nevű anyag zavartalanul eljut az agy alvásért felelős részére, így gyorsabban elalszunk.

A méz nyugtató hatású, ráadásul tökéletes energiaforrás is. Mértékkel fogyasztva senki sem fog elhízni tőle.

Kik fogyaszthatják?

Gyermekek. Számukra az egyik leghasznosabb táplálék - viszont 1 éves korig csecsemőknek nem szabad mézet adni.

Idősek. A méz a gyenge szervezetűeknek, időseknek nagyon könnyen emészthető, könnyen hasznosítható.

Ülőmunkát végzőknek. Elindítja az anyagcserét, frissíti az agyat, energiával tölti fel az elzsibbadt testünket.

Fizikai dolgozóknak, sportolóknak. Táplálja az izmokat. Segít a fáradtság leküzdésében. Javítja a test oxigénnel való ellátottságát.

A méz naponta fogyasztva a leghatékonyabb. Ha nincs olyan betegségünk, vagy diétánk, mely kizárná a mézfogyasztást, akkor alkalmazzuk bátran, bizonyítottan hasznos vitaminforrásunk.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?