Menü

Vegyük elő a mézet!

A méz bármely időszakban, évszakban, napszakban valóságos csodaszer, kívül-belül alkalmazhatjuk, tökéletes gyulladásokra, szépen simítja ki a ráncokat és megfázásra is kiváló, utóbbit eddig is tudtuk, de nézzük ősszel mi mindenért érdemes elővenni a polcról.

Az egyik legnépszerűbb természetes édesítőszer, mely még az egészségünknek is jót tesz, ráadásul enyhíti a torokfájást és ajánlott gyomorbántalmakra is (repceméz különösen refluxra jó), én pedig gyakran külsőleg is használom, mert antibakteriális, kiváló antioxidáns, gyulladáscsökkentő és bőrszépítő, regeneráló.

Sajnos manapság már ez sem olcsó mulatság, viszont bárki számára könnyen elérhető és az ára is megfizethető.

Hogyan hat a bőrre a méz?

Nos bevált receptem, ha mézet és jó minőségű olívaolajat elkeverek, majd a bő 10 percig hagyom hatni a bőrömön. Van, aki a mézet közvetlenül a pattanásos területre keni, majd 20-30 perc után langyos vízzel lemossa.

Az avokádós-mézes arcpakolás is jól hangzik, s jól is hat, ehhez egy evőkanálnyi érett avokádó szükséges, amit kevés mézzel elkeverünk és 30 percig hagyjuk hatni az arcunkon.

A tejes -mézes fürdő is kényeztető, hisz a mézben nemcsak tápláló vitaminok és ásványi anyagok vannak, hanem antioxidánsok is.

A téli időszak még kicsit odébb van, de ha bekopogtat a hideg, akkor különösen sokakat érinthet a kéz és arc bőrének kiszáradása. A mézzel ezen a problémán is segíthetünk.

Hogyan hat a méz az alvásra?

Valahol olvastam régen, hogy elalvási problémákra mézes tejet kell inni. A méz belsőleg is jótékony a szervezetre, nem kell belőle sokat enni, hiszen magas a cukortartalma, de például elég egy kávéskanállal fogyasztani belőle, és álmunk máris zavartalan lesz, ugyanis a tripofán nevű anyag zavartalanul eljut az agy alvásért felelős részére, így gyorsabban elalszunk.

A méz nyugtató hatású, ráadásul tökéletes energiaforrás is. Mértékkel fogyasztva senki sem fog elhízni tőle.

Kik fogyaszthatják?

Gyermekek. Számukra az egyik leghasznosabb táplálék - viszont 1 éves korig csecsemőknek nem szabad mézet adni.

Idősek. A méz a gyenge szervezetűeknek, időseknek nagyon könnyen emészthető, könnyen hasznosítható.

Ülőmunkát végzőknek. Elindítja az anyagcserét, frissíti az agyat, energiával tölti fel az elzsibbadt testünket.

Fizikai dolgozóknak, sportolóknak. Táplálja az izmokat. Segít a fáradtság leküzdésében. Javítja a test oxigénnel való ellátottságát.

A méz naponta fogyasztva a leghatékonyabb. Ha nincs olyan betegségünk, vagy diétánk, mely kizárná a mézfogyasztást, akkor alkalmazzuk bátran, bizonyítottan hasznos vitaminforrásunk.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.