Menü

Mi kerüljön az iskolatáskába?

Elkezdődött a suli, mely az elsősök számára különösen izgalmas időszak, de a felsőbb évesek számára is tartogat mindig meglepetéseket, hiszen teljesen új körülményekkel találják szemben magukat. Az iskolatáska beszerzése és feltöltése kis lelkesedést ad a kicsiknek, nagyoknak egyaránt.

A szülő jól teszi, ha gyermekét minél több folyamatba bevonja az iskolába készülés terén, legyen az az iskolatáska megvásárlása, vagy feltöltése, vagy a tanszerek beszerzése, melyben jó, ha a praktikusságot tartjuk szem előtt. A gyermeknek mindenképp legyen beleszólása az iskolatáska kiválasztásába, hiszen ő fogja hordani, jó esetben évekig.

Célszerű - ez a saját meglátásom – olyan mintájú és stílusú táskát, tolltartót vásárolni, amit a későbbi években is szívesen hord a gyermek, hiszen a mai árak mellett sok szülő törekszik arra, hogy ne kelljen évente új iskolatáskát venni.

Az iskolatáska mindig legyen kényelmes és praktikus, s törekedjünk arra, hogy lehetőleg ergonomikus kialakítású táskát válasszunk. A vállpántok legyenek stabilok és párnázottak, no és persze állíthatók.

Én mindig azokat a táskákat kerestem és vásároltam, amin sok zseb, rekesz kialakításra került, hogy apróbb holmikat is jól el lehessen pakolni benne, például egy kis üveg víz, műanyag pohár, pénztárca, telefon, kulcs vagy papír zsebkendő.

Mi kerüljön az iskolatáskába? - tettem fel a kérdést a címben.

Egy elsősnek még mindenből új kell, később persze a tartós eszközök évekig kitarthatnak, de mindenképp szükséges tolltartó, melybe a tanítók által meghatározott felszerelés (színes ceruza, ceruza, radír, hegyező…stb.) kerülhet. Füzeteket általában az előírtak szerint válasszunk.

A tanítók meghatározzák mindig a szükséges matematika, rajz és technika felszerelést, melyet külön dobozba szoktak kérni.

A megfelelő tornafelszerelést is iskolakezdésig be kellett már mindenkinek szereznie, ahogy a benti cipőt is. Tisztasági csomagot is kérnek általában az iskolákban.

Sok szülő – köztük én is – gyakran vásárolok használt holmit, nem mindig kell feltétlen mindenből a legújabb, legdrágább.

Otthonunkban is jár változtatással egy iskolakezdés, hiszen a gyermeknek szükséges íróasztalt beszerezni könyvespolccal, asztali lámpával, illetve egy nyugodt tanulósarkot kialakítani.

Ma már szinte alapkövetelmény a számítógép vagy esetleg a laptop, sajnos az amúgy sem olcsó tanévkezdést ezek megvásárlása sem könnyíti meg.

Vegyes érzelmekkel ugyan, de kénytelenek vagyunk tudomásul venni, hogy véget ért a nyári szünet. Nem egyszerű és nem olcsó feladat mindennel elkészülni az iskolakezdéshez, ha valami elmaradt esetleg, még semmit sem késő beszerezni.

Szent Flórián, a tűzoltók védőszentje és a Tűzoltók Világnapja

A hagyományoknak megfelelően évtizedek óta Szent Flórián halálának napján, május 4-én tartják a tűzoltók világnapját. Hazánkban is több helyen találunk Szent Flórián szobrot.

Sikeres emberek szokásai

A sikeres emberek szokásai gyakran hasonlók bizonyos dolgokban, még akkor is, ha különböző területeken értek el sikert. Ezek a szokások nem garantálják az eredményeket, de nagymértékben hozzájárulhatnak az érvényesüléshez. Íme néhány gyakori szokás, amit sok sikeres ember gyakorol!

Rucking, egy hátizsákos fitnesztrend

A rucking nem csupán egy újabb fitnesz őrület, hanem egy hatékony és izgalmas edzésforma is. Mi is pontosan a rucking, és miért érdemes kipróbálni?

Miért vegyük rá magunkat a hideg vizes tusolásra?

A hideg vizes tusolás egyre népszerűbbé válik, mivel számos egészségügyi és mentális előnyt kínál. Bár elsőre talán megterhelőnek tűnhet, a hideg víz jótékony hatásai hosszú távon komoly változásokhoz vezethetnek.

Fokozatosság a siker kulcsa

Kisütött a nap, jobb az idő és a legtöbb embernek megjön a kedve ahhoz, hogy sportoljon, esetleg visszatérjen az edzéshez, amit magára hagyott a téli időszak során. Sokaknak a motiváció erre az, hogy a nyári szezonra jól nézzenek ki, azonban még ilyen esetekben is fontos a mértékletesség.