Menü

Sátrazzunk!

A héten a gyerekeim vándortáborban vannak és sátorban alszanak. Nekem ez azért különleges, mert ez új élmény nekik és nosztalgia nekem. Csodás kaland! Tartsanak velem, menjünk el sátrazni. Nem kell hozzá tábor vagy túra! A kert vagy az udvar is megfelel.

Milyen típusú sátrak léteznek? Nos vannak strand sátrak, kétszemélyes sátrak, túra sátrak, kerekre összehajtható instant sátrak, magashegyi sátrak, nagy családi sátrak, telepített sokszemélyes sátrak, pillekönnyű sátrak és kemping és fesztivál sátrak.

Különböző felhasználással, víz- és szélállósággal, technológiával, mérettel, felállítási móddal, formával és legfőképp: árral. Van 3 évszakos és négy évszakos, önhordó és nem önhordó. (Önhordó sátraknak nevezik azokat a konstrukciókat, amelyek a földbe szúrt pöckök nélkül is megtartják alakjukat. A nem önhordó sátrakat pedig csak akkor tudjuk felállítani, ha kifeszítjük a sátor köteleit és azokat valahova rögzítjük.)

Hogy mi alapján válasszunk sátrat az attól függ, hány személyre keresünk milyen méretűt, milyen céllal milyen típusút, egy-két napra vagy netán hosszabb kiruccanásra.

Át kell gondolni azt is, hogy mire szeretnénk használni, például gyalogtúra, motorozás, egyedül, párban, vagy családdal, melyik évszakban és milyen körülmények között.

Praktikusak az olyan sátrak, amelyek, amelyeknek van egy kis előtere, ahova be lehet tenni csomagot, cipőt.

Fontos kritérium a sátor hossza, hogy kényelmesen elférjünk és a magassága, hogy fel lehessen ülni benne. A 95-100 cm belmagasságú sátrak már kényelmesek egy átlag magasságú embernek.

No és itt a vízállóság is, mely szintén fontos ugyebár….Mit ér a legjobb sátor is, ha beázik, ezért célszerű minél vízállóbb anyagút választani az áruházban.

Talán apróbb dolognak tűnik, pedig egyáltalán nem elhanyagolandó szempont a szúnyogháló megléte. Jobb, ha van, máskülönben egy forró nyári estén sokszáz vérszívó fog jóllakni belőlünk.

Ha megvettük a drága sátrat, azzal feladatunk még nem ért véget. Senki se szeretné a szezon egy penészes, büdös sátorral kezdeni, ezért a tárolásra és karbantartásra fokozott figyelmet kell fordítanunk.

S végezetül felhívnánk a figyelmet arra, hogy melyek azok a dolgok, amit semmiképp se hagyjunk otthon, ha sátorozni indulunk:

Első a polifoam és a hálózsák, mely a sátrazás elengedhetetlen kelléke. Cserkészkoromból emlékszem csak kanálgépnek hívtuk…elengedhetetlen eszköz.

A bicska sátrazásnál szintén fontos eszköz, ahogy a zseblámpa vagy fejlámpa is, hiszen a sátor tetején nem lesz felkapcsolható lámpa, mint otthon.

Mindenkinek kalandos, izgalmas, tartalmas sátras kirándulásokat kívánok, akár gyalog, akár biciklin vagy motoron.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!