Sátrazzunk!
- Dátum: 2023.07.28., 04:57
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- elengedhetetlen kellékek, hálózsák, kaland, kanálgép, karbantartás, polifoam, rögzít, sátor, sátortípusok, szúnyogháló, tábor, tárolás, túra, vándortábor, vízálló, zseblámpa
A héten a gyerekeim vándortáborban vannak és sátorban alszanak. Nekem ez azért különleges, mert ez új élmény nekik és nosztalgia nekem. Csodás kaland! Tartsanak velem, menjünk el sátrazni. Nem kell hozzá tábor vagy túra! A kert vagy az udvar is megfelel.
Milyen típusú sátrak léteznek? Nos vannak strand sátrak, kétszemélyes sátrak, túra sátrak, kerekre összehajtható instant sátrak, magashegyi sátrak, nagy családi sátrak, telepített sokszemélyes sátrak, pillekönnyű sátrak és kemping és fesztivál sátrak.
Különböző felhasználással, víz- és szélállósággal, technológiával, mérettel, felállítási móddal, formával és legfőképp: árral. Van 3 évszakos és négy évszakos, önhordó és nem önhordó. (Önhordó sátraknak nevezik azokat a konstrukciókat, amelyek a földbe szúrt pöckök nélkül is megtartják alakjukat. A nem önhordó sátrakat pedig csak akkor tudjuk felállítani, ha kifeszítjük a sátor köteleit és azokat valahova rögzítjük.)
Hogy mi alapján válasszunk sátrat az attól függ, hány személyre keresünk milyen méretűt, milyen céllal milyen típusút, egy-két napra vagy netán hosszabb kiruccanásra.
Át kell gondolni azt is, hogy mire szeretnénk használni, például gyalogtúra, motorozás, egyedül, párban, vagy családdal, melyik évszakban és milyen körülmények között.
Praktikusak az olyan sátrak, amelyek, amelyeknek van egy kis előtere, ahova be lehet tenni csomagot, cipőt.
Fontos kritérium a sátor hossza, hogy kényelmesen elférjünk és a magassága, hogy fel lehessen ülni benne. A 95-100 cm belmagasságú sátrak már kényelmesek egy átlag magasságú embernek.
No és itt a vízállóság is, mely szintén fontos ugyebár….Mit ér a legjobb sátor is, ha beázik, ezért célszerű minél vízállóbb anyagút választani az áruházban.
Talán apróbb dolognak tűnik, pedig egyáltalán nem elhanyagolandó szempont a szúnyogháló megléte. Jobb, ha van, máskülönben egy forró nyári estén sokszáz vérszívó fog jóllakni belőlünk.
Ha megvettük a drága sátrat, azzal feladatunk még nem ért véget. Senki se szeretné a szezon egy penészes, büdös sátorral kezdeni, ezért a tárolásra és karbantartásra fokozott figyelmet kell fordítanunk.
S végezetül felhívnánk a figyelmet arra, hogy melyek azok a dolgok, amit semmiképp se hagyjunk otthon, ha sátorozni indulunk:
Első a polifoam és a hálózsák, mely a sátrazás elengedhetetlen kelléke. Cserkészkoromból emlékszem csak kanálgépnek hívtuk…elengedhetetlen eszköz.
A bicska sátrazásnál szintén fontos eszköz, ahogy a zseblámpa vagy fejlámpa is, hiszen a sátor tetején nem lesz felkapcsolható lámpa, mint otthon.
Mindenkinek kalandos, izgalmas, tartalmas sátras kirándulásokat kívánok, akár gyalog, akár biciklin vagy motoron.
A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.