Menü

Strandbetegségek – mire ügyeljünk?

Bizony léteznek tipikusan strandbetegségek, melyek megkeseríthetik a nyári vakációt, a nyaralást és a kikapcsolódást, ezért ezeket jó elkerülni. Milyen betegségeket kaphatunk el a fürdőzés során? A legjellemzőbbek a különböző gombás bőrbetegségek, a fülfájás, fülbetegségek, a légúti megbetegedések, a gyomorrontás, emésztőrendszeri panaszok, illetve a napégés, napszúrás, túlhevülés. Nézzük is ezeket!

A természetes tavakban és a fürdőkben történő fürdés során is összeszedhetünk olyan kórokozókat, melyek megfertőzhetik például az intim testrészeket. Ezek a baktériumok leginkább a nőkre jelentenek veszélyt, ha a fürdés után viszkető-égő érzést tapasztalunk érdemes felkeresni az orvosunkat.

A fülgyulladás is gyakori strandbetegség, gyakran a kisebb, nem megfelelően fertőtlenített medencék és jakuzzik használatakor jelentkezhet, amennyiben a fülfájás fokozódik, az orvossal kell konzultálni a gyógymódról.

A strandokon előforduló számtalan baktérium bőrkiütést okozhat, ennek elkerülése érdekében is a zuhanyzás és a krémezés a leghatásosabb.

Nagyon kellemetlen betegség a lábgomba, a nehezen múló szemölcs. Ezektől nehéz megszabadulni, legjobb, ha megelőzzük a betegséget, mégpedig úgy, hogy mindig papucsot viselünk, és fürdés után lezuhanyozunk, így valóban minimálisra csökkenthetjük a fertőzések kialakulásának kockázatát.

Akinek már volt kötőhártya-gyulladása, az bármit megtesz, csak előzhesse meg a bajt. Borzasztó betegség, a szemünk kipirosodik, könnyezik, ég, viszket.

Amennyiben ilyen tüneteket tapasztalunk, menjünk el orvoshoz, ugyanis akár kötőhártya-gyulladásról is lehet szó.

Nem fertőző betegség, de mindenképp probléma a napégés. Aki a vakációt meg szeretné úszni leégés nélkül, az mindig kenje be magát fényvédő készítményekkel, különösen gyerekek esetében figyeljünk a magas faktorszámú napkémekre, ezen kívül kerüljük a napot a déli órákban és fogyasszunk elegendő folyadékot, lehetőleg vizet.

Mivel a strandokat sok fürdőző látogatja, így elkerülhetetlen, hogy olyanok is használják, akik nem figyelnek eléggé a higiéniájukra, illetve arra, hogy egészségesen használják a medencéket, éppen ezért fontos mind az öltözőkben, mind a zuhanyzókban papucsot használni, kezet fertőtleníteni és megfelelően tisztálkodni fürdőzés után.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?

Medencetisztítás és karbantartás: Így őrizd meg a víz tisztaságát egész szezonban

A kerti medence nyáron a pihenés egyik legjobb formája, de ahhoz, hogy mindig tiszta, higiénikus és élvezhető legyen, rendszeres karbantartásra van szükség. Az alábbiakban bemutatjuk a legfontosabb lépéseket, eszközöket és tanácsokat a medencetisztítás hatékony elvégzéséhez.