A kókuszolaj 4 jótékony hatása
- Dátum: 2023.06.30., 14:36
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- bőr, egészsèg, energia, gomba, haj, kókuszolaj, kókuszzsír, növény, táplálkozás
A kókuszolajat a kókuszdió fehér belső részéből származó zsír préselésével nyerik ki. A sok vitamint és ásványi anyagot, valamint néhány jótékony növényi összetevőt jelentős mennyiségben tartalmazó kókuszolaj koncentrált formában számos hasznos elemet tartalmaz, kivéve azt a rostot, amelyet a kókusz gyümölcsként tartalmaz.
Ezen tulajdonságainak köszönhetően számos sampon, balzsam, testápoló és hidratáló kozmetikai termék összetételében szerepel.
Emellett a szervezetre gyakorolt pozitív hatásai miatt felületesen is felvihető a bőrünkre és hajunkra.
1. Pozitívan befolyásolja a haj egészségét
Ez az olaj, amely telített zsírokat, vasat és K és E-vitamint tartalmaz, elősegíti a haj gyorsabb növekedését.
Állítólag hidratálja a fejbőrt, táplálja a hajat, elpusztítja a baktériumokat, például a korpát és a gombát, és felgyorsítja a vérkeringést. Állítások szerint segít csökkenteni a korpásodáshoz kapcsolódó gyulladást, hámlást. A kókuszolaj állítólag lassítja a hajhullást is. Antibakteriális tulajdonságait illetően azonban több bizonyítékra van szükség. A kókuszolaj hajra való alkalmazása úgy történjen, hogy felvisszük a hajra, majd legalább 30 percig, vagy egész éjszakára hagyjuk hatni.
Ez az idő elegendő ahhoz, hogy a kókuszolaj behatoljon a hajszálakba és táplálja a hajat. A rendszeres kókuszolajos hajpakolások segíthetnek megerősíteni a hajszálakat és csökkenteni a hajtöredezést.
2. Segít szépíteni a bőrt
Gyulladáscsökkentőként a kókuszolaj bőrre gyakorolt jótékony hatásai felhívják a figyelmet. Emiatt gyakran használják kozmetikai termékekben. Helyileg alkalmazva hidratálja a bőrt. Különösen hasznos a szárazság csökkentésében és a bőr nedvesen tartásában.
Természetes ajakbalzsamként működhet kirepedezett ajkakra, különösen télen. Gátként működik, és védi a bőrt a környezeti méreganyagoktól és szennyeződésektől.
Hasznos lehet a sérült szövetek gyógyítására. Hidratáló tulajdonságának köszönhetően puhítja és sima érzetet ad.
Védelmet nyújthat a napsugárzás ellen, de nem helyettesítheti a fényvédő krémeket. Hasznos lehet az atópiás dermatitisz (ekcéma) tüneteinek enyhítésében.
Az égési sérülések gyógyulását is elősegítheti. Tápláló a körömtörés és a kutikula (kutikula) ellen.
3. Erőteljes antioxidánsokat tartalmaz
A kókuszolajban számos növényi eredetű fenolos vegyület található, amelyek az emberi szervezetben antioxidánsként működnek.
Ezek az összetevők, mint a galluszsav, szalicilsav, kumársav, kávésav csökkentik az oxidatív stresszt azáltal, hogy semlegesítik a szabad gyököket a szervezetben.
4. Védelmet nyújt a gombás fertőzések ellen
Egyes tudományos vizsgálatokban megfigyelték, hogy a Candida Albicans nevű gomba, amely a gombás fertőzések jelentős részéért felelős, érzékeny a kókuszolajra.
Bár a pontos ok még nem ismert, hangsúlyozzák, hogy ez a hatás a bőr védőgátjainak erősödésének vagy gyulladáscsökkentő hatásának köszönhető. Ezért úgy gondolják, hogy a kókuszolaj hatékony lehet a C. Albicans fertőzés megelőzésében.
A kókuszolaj általában biztonságos a legtöbb ember számára, de néhány felnőtt és gyermek allergiát tapasztalhat a kókuszra vagy az Arecaceae növénycsalád más tagjaira, beleértve az olajat is.
Mi a különbség a gyógyszer és az étrend-kiegészítő között?
Az étrend-kiegészítők jótékony hatásúak az emberi szervezetre, azonban e termékeknek nem tulajdonítható betegséget megelőző vagy gyógyító hatás. Mi a különbség a gyógyszer és az étrend-kiegészítő között? Melyiket válasszuk?
Ünnepi italok – nemcsak télre
Mostanság, hogy korábban van sötét, olykor hideg, borongós és barátságtalan arcát mutatja az időjárás, jólesik esténként bekuckózni valami finom, forró, szívmelengető téli itallal. Hiszen ki ne szeretné magát felmelegíteni egy bögre gőzölgő finomsággal?
Ezért fogyasszunk mindennap ánizst
Az ánizst egész magként és őrölt formában is beszerezhetjük. Számos vitamin és ásványi anyag található meg benne, például A- és C-vitamin, kalcium, magnézium, foszfor, kálium, szelén, mangán és vas. A hagyományos gyógyászat szerint az ánizs igen kedvezően hat a szervezetünkre, stimulálja például az idegrendszert, a méregtelenítést, az izmok regenerációját egyaránt. lássuk, miért érdemes még rendszeresen fogyasztani!
Taurin gyógyító hatása
A taurin egy öregedésgátló aminosav, ami bélflóránkban is aktív. Elfogyasztása után kevesebb mint egy óra alatt a véráramba kerül, hogy energiát adjon az izomok, az idegek, a szív és agy sejtjeinek. Táplálja a szem retináját és a belső fül sejtjeit.
A zeller egy szuperétel
A zeller ismert gyógy- és fűszernövény, amely az ernyősvirágzatúak (umbelliferae) családjába tarozik. Dél-Európából terjedt el, ma többféle változata ismert.