Menü

Strandolás gyerekekkel

„Jó pihenést!” mondta tegnap a kasszánál a strandon a hölgy, akinél a jegyeket vettük. Kicsit furcsán néztem rá, milyen pihenésről beszél, három gyerekkel vagyok. A szülők tudják, hogy gyerekekkel strandolni nem jelent felhőtlen pihenést, hiszen minden pillanatban rajtuk kell tartanunk a szemünket.

A nyári vakáció alatt, a forró kánikulában a gyerekek és a felnőttek is egyaránt szívesen hűsölnek medencében, töltik az időt strandokon, ám ez szülőként fokozott figyelmet és nonstop „szolgálatot” jelent, hiszen egy fürdőben, vagy a Balatonon is számtalan veszély leselkedik a gyerekekre.

Összeszorul a szívem, mikor a hírekben vízbe fulladásos balesetről hallok, hiszen ezek megelőzhetőek lennének, mégis sajnos minden évben előfordul néhány tragédia. Sok baleset történik otthoni medencékben, ezért nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy akár kisebb vízben is megfulladhat egy kisgyerek.

Alapszabály, hogy 10 - 12 évnél fiatalabb, úszni nem tudó gyermeket soha ne engedjünk egyedül vízbe és ne hagyjunk felügyelet nélkül. Nemcsak az úszógumi tehet jó szolgálatot, léteznek mentőmellények, adjunk a kicsikre karúszót, s vízibiciklire is csak ebben engedjük fel őket.

A vízbe ugrálással óvatosan!

Gyakran következik be baleset vízbe ugrás során, ez ugyanis veszélyes lehet, például, ha kicsi vízbe ugrunk fejest, erről mindig meg kell győződni!

Balesetet okoznak a vízben található éles tárgyak is, üvegszilánk, kagyló, éles kő, ezek ellen vízicipővel, tengerjáró papuccsal védekezhetünk, melyek a fürdőkben a nedves, csúszós burkolat ellen is védenek.

Minden szülő legnagyobb félelme, hogy elveszik gyereke a strandon. Erre mindenképp készítsük fel a gyerekinket, magyarázzuk el nekik, hogy ha nem találja a szüleit, akkor kérjen segítséget, a legtöbb strandon van hangosbemondó, megkeresheti a recepciót, esetleg egy úszómestert.

A kicsiket mindig kenjük be fényvédő krémekkel, tegyünk ki strandsátort, vonuljunk árnyékos helyre, ne tartózkodjunk a tűző napon - kiváltképp a déli órákban. Használjunk fehér vászonsapkát és itassuk a gyerekeket sokszor. Anyatejes babákat többször is tegyük mellre, kínáljuk őket folyadékkal.

A lábgomba és egyéb fertőzések megelőzhetőek.

Fürdőzés után mindig töröljük szárazra a gyerekeket, viseljünk papucsot, szandált.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!