Strandolás gyerekekkel
- Dátum: 2023.06.27., 18:47
- Martinka Dia
- képek: pixabay.com
- baleset, fejesugrás, fényvédő krém, fertőzések., gyerekek, lábgomba, megelőzhető, naptej, pihenés, recepció, Strandolás, vízbefulladás, vízbeugrás
„Jó pihenést!” mondta tegnap a kasszánál a strandon a hölgy, akinél a jegyeket vettük. Kicsit furcsán néztem rá, milyen pihenésről beszél, három gyerekkel vagyok. A szülők tudják, hogy gyerekekkel strandolni nem jelent felhőtlen pihenést, hiszen minden pillanatban rajtuk kell tartanunk a szemünket.
A nyári vakáció alatt, a forró kánikulában a gyerekek és a felnőttek is egyaránt szívesen hűsölnek medencében, töltik az időt strandokon, ám ez szülőként fokozott figyelmet és nonstop „szolgálatot” jelent, hiszen egy fürdőben, vagy a Balatonon is számtalan veszély leselkedik a gyerekekre.
Összeszorul a szívem, mikor a hírekben vízbe fulladásos balesetről hallok, hiszen ezek megelőzhetőek lennének, mégis sajnos minden évben előfordul néhány tragédia. Sok baleset történik otthoni medencékben, ezért nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy akár kisebb vízben is megfulladhat egy kisgyerek.
Alapszabály, hogy 10 - 12 évnél fiatalabb, úszni nem tudó gyermeket soha ne engedjünk egyedül vízbe és ne hagyjunk felügyelet nélkül. Nemcsak az úszógumi tehet jó szolgálatot, léteznek mentőmellények, adjunk a kicsikre karúszót, s vízibiciklire is csak ebben engedjük fel őket.
A vízbe ugrálással óvatosan!
Gyakran következik be baleset vízbe ugrás során, ez ugyanis veszélyes lehet, például, ha kicsi vízbe ugrunk fejest, erről mindig meg kell győződni!
Balesetet okoznak a vízben található éles tárgyak is, üvegszilánk, kagyló, éles kő, ezek ellen vízicipővel, tengerjáró papuccsal védekezhetünk, melyek a fürdőkben a nedves, csúszós burkolat ellen is védenek.
Minden szülő legnagyobb félelme, hogy elveszik gyereke a strandon. Erre mindenképp készítsük fel a gyerekinket, magyarázzuk el nekik, hogy ha nem találja a szüleit, akkor kérjen segítséget, a legtöbb strandon van hangosbemondó, megkeresheti a recepciót, esetleg egy úszómestert.
A kicsiket mindig kenjük be fényvédő krémekkel, tegyünk ki strandsátort, vonuljunk árnyékos helyre, ne tartózkodjunk a tűző napon - kiváltképp a déli órákban. Használjunk fehér vászonsapkát és itassuk a gyerekeket sokszor. Anyatejes babákat többször is tegyük mellre, kínáljuk őket folyadékkal.
A lábgomba és egyéb fertőzések megelőzhetőek.
Fürdőzés után mindig töröljük szárazra a gyerekeket, viseljünk papucsot, szandált.
Az összeköltözés pszichológiája
Manapság egyre több fiatal pár kezdi közös életét összeköltözéssel a házasságot megelőzően, vagy azt helyettesítve. Felmerül a kérdés: az elköteleződés szempontjából vajon mennyiben más az összeköltözés, mint a házasság?
Szelfiturizmus?
Nem olyan rég olvastam, hogy szelfigátló paravánt húztak fel egy alpesi faluban, azóta pedig újabb és újabb települések elégelték meg a szelfituristákat.
Egy könyv jogainak védelme
Írtam egy könyvet, egy tudományos munkát, egy online cikket. Hogyan védjük meg az ötleteinket, és a szellemi jogainkat? Nem fogják ellopni az ötletemet? Mit tegyek, ha lemásolják a blogbejegyzésemet, kölcsönveszik az írásaim egy részét? Egyáltalán minek mekkora a súlya, a lopás az lopás, vagy nyilván egy cikk, nem egy kategóriába esik egy könyvvel? Ebben az írásban ezekre a kérdésekre kaphatunk válaszokat.
Mit vigyen a gyerek a kollégiumba?
A tanév nemcsak a bejáró és helyi diákoknak, hanem a bentlakóknak, kollégistáknak is megkezdődik, ezért némely szülőknek még az is plusz dilemmát okoz, hogy mit vigyen a gyerek a kollégiumba?
Ha a szünet után nehezen megy a korai kelés…
A kevésbé megfeszített nyári időszak, a vakáció és a nyaralások után valószínűleg sokaknak nehezére esett hosszú idő után először újra korán kelni. Akinek gyermeke van, tudja, hogy sajnos visszaállni a korai kelésre és korábbi esti lefekvésre nem könnyű feladat, sok esetben hetekbe is telhet.