Menü

Úszásra fel!

Nincs is jobb program a nyárra, mint egy kis csobbanás az uszodába, vagy épp a tengerbe. Tudtad, hogy az úszásnak számos pozitív hatása lehet az egészségre? Még több is, mint gondolnád. Ha kíváncsi vagy, mik is ezek, olvass tovább.

Az úszás az állóképességre épít, ezt nagy mértékben javítja, de olyan kíméletesen, hogy alig lehet észrevenni, mikor tolja ki határainkat. Az aerob mozgásformákhoz hasonlatosan számos pozitív hatása van, nem csak sport, de közérzetjavító tevékenység is egyben.

Az úszás kedvezően befolyásolja a szív-és érrendszeri működést, a légzőrendszert, és ezek következtében a szervezetben folyamatosan végbemenő különböző anyagcsere folyamatokat is. Az úszás hatékony fogyókúrás program, hiszen egy óra intenzív úszkálás akár 700 kalóriát is elégethet, nagy energiaigénynek köszönhetően, növeli az éhségérzetet és evés közben később következik be a teltségérzet.

De nem csak az elhízás megelőzésében vagy kezelésében van nagy szerepe, hanem számos betegség kezelésében is.

A csontritkulásra például nagyon jó hatással van, mivel úszás közben a csontok nem terhelődnek, azonban az ideg és izomkoordinációt javítja, erősíti az izmokat, így közvetve csökkenti a csonttörés esélyeit.

Más ízületi betegségeknél szintén az úszás ajánlott mozgásforma, hiszen a beteg ízületekre a vízben a testtömeg csak igen kis része nehezedik, így a beteg terület nincs kitéve még erősebb romlásnak, ráadásul az izmok megdolgoztatása fájdalommentes.

Az anyagcsere javítása révén a cukorbetegséget is pozitív irányba befolyásolja. Az úszás a szellemi teljesítőképességet és a mentálhigiéniát is támogatja.

Az aerob mozgásformák, így az úszás is kedvező hatással van a szellemi teljesítőképességre, valószínűleg a fokozott oxigénellátás miatt. Számos diplomás úszó, vízilabdázó ismert, akik nem csupán fizikai, de szellemi teljesítőképességükkel is az élen járnak.

Valószínűleg a kettő összefüggésben van egymással. Az úszás során mindezek mellett még boldogsághormon szabadul fel, ami nagyobb teljesítményt, jó közérzetet biztosít, így a depresszió kezelésében is nagy szerep jut az úszásnak, mint sportnak.

Tatabánya látnivalói, nevezetességei

Amennyiben egyszerre vágyunk aktív, és nyugis pihenésre, de nem tudunk dűlőre jutni, hogy hová is utazzunk az országon belül, akkor tökéletes választás Tatabánya. Itt mindenki megtalálja a számításait, hiszen egymást váltják a jobbnál jobb látnivalók, rengeteg étterem, múzeum várja az idelátogatókat. A város mellett emelkedő Kő-hegyre felsétálva megcsodálhatjuk a Turulmadarat. Emellett pedig van egy-két kihívást jelentő túraútvonal is, ha valaki inkább ezeket keresi.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Fényvédők, smink, napsütés

A tudatos bőrápolás alapja, hogy már kora tavasszal, az első napsugarak megjelenésekor elkezdjük a fényvédő krémek használatát, azonban mit tegyünk, ha a fényvédelem mellett a sminkről sem szeretnénk lemondani nyáron?

Az almaecet sokoldalú felhasználása és előnyei

Az almaecet egy sokoldalú csodaszer. Amellett, hogy a konyhákban évek óta hódít a viszonylag olcsó áron kapható ecet, a fogyókúrázók körében is népszerű. Azonban milyen jótékony és pozitív hatásai vannak annak, ha minden nap belecsempészed az ételeidbe, vagy vízzel hígítva, mézzel édesítve, iszol néhány kortyot belőle?