Mi ne maradjon itthon, ha elutazunk?
- Dátum: 2023.06.01., 20:53
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- bepakolás, elutazik, foglalási visszaigazolás, gyógyszer, haszontalan, időjárás., irat, kisgyerek, kütyü, lényeges, papír, repülőjegy, ruházat, utasbiztosítás, utazási lista, útlevél
Amikor utazni készülünk, jól jön egy összerakott utazási lista, mely segít abban, hogy semmi haszontalant ne cipeljünk, azonban a lényeges dolgok ne maradjanak otthon, érdemes elmenteni egy állandó listát a szükséges holmikról, így a bepakolás már rutinos lesz.
Amikor a gyerekemnek bepakoltam tegnapelőtt táborra, bevallom, jól jött a lista és a célirányos pakolás, különben hirtelen „ez is kell és az is kell”, aztán amikor a hátára adom, alig bírja el. Ekkor jön a lényegtelen dolgok visszapakolása és a csomag újra tervezése.
Ami nagyon fontos és jó elsőnek bepakolni vagy odakészíteni a táskához, azok a szükséges irataink, papírok, útlevél, igazolványok, pénz és a gyógyszereink. (Az iratok és igazolványok érvényességét az utazás előtt néhány héttel ellenőrizni kell!)
Ha valaki repülővel utazik, akkor természetesen a repüléssel kapcsolatos iratok, repülőjegy, beszállókártya, utasbiztosítás, egészségbiztosítási kártya, bankkártya, készpénz – ezek mind létfontosságú holmik.
A szállásfoglalást igazoló foglalási visszaigazolásokat kinyomtatva mindig magamnál hordom, vagy kifotózva a telefonomban, illetve előkészítem a címet, hogy ne induláskor kelljen gondolkozni, mit írjunk a navigációba.
Gyermekeimnél mindig van diákigazolvány, személyi, erre osztályprogramoknál a tanító is mindig felhívja a figyelmet, a nagyszülőknél nyugdíjas-igazolvány is fontos, hiszen számos kedvezményre jogosítja őket.
Ha utazni indulunk, s kisgyerekekkel tesszük, sajnos nálunk a kütyük, tabletek, mese lejátszók is az utazás részét képezik, egy laptop, vagy tablet hosszú ideig lefoglalja őket, bár ezt mindig akkor szoktuk bevetni, ha már tényleg elfogyott a türelem, ami rendszerint negyedóra múlva jelentkezik a „mikor érünk már oda” kérdésekkel.
A gyógyszereket már említettem a cikk elején, ne induljunk el a saját és családtagjaink állandó gyógyszerei nélkül, illetve készüljünk fel sok eshetőségre, amit esetleg a nyaralás alatt orvosolnunk kell, legyen nálunk ragtapasz, lázcsillapító, allergiagyógyszer.
A ruházattal a hideg-meleg időjárás esetére is készüljünk fel, nyáron is lehetnek esősebb, hidegebb napok, jó, ha a meleg ruházat is szerepel a nyaralási listán.
Mi a napfényes Horvátországban is töltöttünk már 3 napot vacogva a nyaralóban pulcsiban, ezért érdemes felkészülni mindenféle hőmérsékletre.
A pihenés arról kell, hogy szóljon, hogy elengedjük magunkat, jól érezzük magunkat, nem feszengünk, ezért a nagyon csinos, de sosem hordott ruházat helyett kényelmes és praktikus ruhákat tanácsolok bepakolni. Mindenkinek jó pihenést kívánok, kivéve akik három gyerekkel nyaralnak, mint mi, nekik kitartást.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.