Menü

Apró változtatásokkal a környezettudatosság felé

A természeti környezet pusztulásának jeleit egyre inkább érezzük, ezért is kerül fokozatosan előtérbe a környezettudatosság. Vajon mi mit tehetünk a környezetünk védelme érdekében?

A kérdésre a válasz, hogy olyan életmódot próbálunk folytatni, amely védi a föld természeti kincseit. Hosszú távon gondolkozunk és a környezettudatos nevelést átadjuk gyermekeinknek, unokáinknak. Azt tartom a leghasznosabbnak, ha apró lépésekben gondolkozunk.

Az első lépés, a fent említett tudatosság megteremtése. Ha belegondolunk, utána olvasunk, talán mi magunk is meglepődünk hány féle módon romboljuk környezetünket. A környezettudatosság megkövetel egyfajta tájékozottságot, enélkül aligha lehetünk tudatosak.

Kevesebb autózás, több séta, bicikli!

Ez egy igen egyszerű és olcsó mondja a környezet megóvásának, lehet rollerrel is közlekedni, meg gyalog is, nem kell minden alkalommal autót használni, pláne, hogy sokszor a két sarokra lévő boltig is kocsival indulunk el. Ha a gyaloglás nem megvalósítható, a tömegközlekedés jóval inkább környezetbarátabb alternatíva.

Helyi termelők! Piac!

Ezzel a fajta vásárlással nem a szállított terméket választottuk, hanem a helyit, ami jóval kevesebb üzemanyagfelhasználással jár, illetve támogatjuk a helyi termelőket.

Faültetés!

Annyira sok jótékony dolgot köszönhetünk a természetnek, tisztítják a levegőt, termelik az oxigént, gyümölcsöt adnak és még sorolhatnám.

Energiatakarékosság!

Az A+ vagy A++ energiafelhasználású háztartási eszközök ára kicsit magasabb, de hosszú távon bőven megtérül az árkülönbözet a számlákon, ráadásul környezetkímélőbb megoldás arra, hogy kisebb legyen az ökológiai lábnyomunk.

Zárjuk el a vizet!

A vízfogyasztás korlátozása hozzájárul a föld édesvízkészletének megóvásához.

Ezen pedig csak mi tudunk változtatni!

Mosás alacsonyabb hőfokon!

Aki 60 fok helyett 40 fokon mos, az csökkenti az áramfogyasztást! Az alacsonyabb hőfoktól sem kell félni, ugyanolyan jól lehet tisztítani azzal is.

A vízforraló is segíti fenti törekvéseinket, hiszen gazdaságosabb, mint a tűzhely használata.

Nem arról van szó, hogy gyökeresen meg kell változtassuk az életünket, hanem arról, hogy néhány apró lépéssel milyen sokat tehetünk a környezetünk védelméért.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.