Menü

25 dolog, amit azonnal kiszelektálhatsz

Ez a téma habár már súrolja a minimalizmus határait, még nem az. Arról sem szabad megfeledkeznünk, hogy az út kezdete nagyon nehéz. Nehéz felismerni, hogy rengeteg dologra valóban nincs szükségünk. Amikről úgy gondoltuk, segítik a mindennapjainkat, valójában csak a helyet foglalták. Nehéz szembenézni azzal, mennyi pénzt adtunk ki ezekre a dolgokra, alig használtuk őket, és most maximum elajándékozni tudjuk őket. Azonban ha ezeken a korlátokon sikerül átlendülnünk, nagymértékben megkönnyíthetjük a saját életünket – a mindennapjainkat, és több időnk marad arra, ami valóban számít: egymásra, a családunkra, a barátainkra, a valóban fontos és értékes tevékenységekre.

Nézzük a listát!

1. Lejárt ételek

Nézz be a hűtődbe, és pakold át a benne lévő dolgokat: mi az, ami már lejárt, megromlott, esetleg még nem járt le, csak egyszer kipróbáltad, nem vált be. Ezeket dobd ki! Tégy így a szekrényben található ételekkel is.

2. Extra edények

Biztos szükséged van a 16 részes edénykészletre? Közben ott van az is, amit ajándékba kaptál, amit a nagymamádtól örököltél. Szóval rengeteg, csak a hely egyre kevesebb a szekrényben. Gondolkodj, és ítélj józanul, valóban melyiket használod, és melyek azok, amelyek nélkül meglennél.

3. Fűszerek

Sok minden megbújhat a fűszerek között, amihez sosem nyúlsz hozzá. Ezeket dobáld ki, és csak olyan dolgokat helyezz a fűszeres polcra, fiókba, amelyekkel tényleg ízesítesz.

4. Konyhai gépek

Nézd át őket, melyeket használod, melyeket nem. Lehet, hogy van egy szendvicssütőd, egy kontaktgrilled, egy gofrisütőd, de csak az egyiket használod. Kell-e valóban külön rizsfőző, fritőz, tésztafőző? Miért van smoothie maker, turmixgép, botmixer is a szekrényben?

5. Káros takarítószerek

Egy átlagos, rendszeresen takarított háztartás nem olyan koszos, hogy szükség legyen sósavra és egyéb, az élővilágra rendkívül mérgező anyagokra. A legtöbb dolgot szódabikarbónával és ecettel le lehet takarítani. Ha mégis szeretnéd, érdemes egy fertőtlenítő sprayt vagy vészhelyzet esetére egy flakon Domestost tartani otthon.

6. Lejárt táplálék-kiegészítők
7. Tepsik
8. Ruhák

Nézd át szezonálisan! Ami egy egész szezonban (kb. 90 nap) nem került elő, az menjen, nincs rá szükséged! Ha nem kényelmes, nem jó rád, nem érzed jól magad benne, szintén tedd ki!

9.Túl sok papírtáska és szövettáska
10.
Magas sarkú lábbelik (vagy egyáltalán magas sarkú lábbelik)

11. Napszemüvegek
12. Olcsó ékszerek
13. Kesztyűtartó

A kacatok számára jó kis rejtekhely lehet az autód kesztyűtartója. Itt az ideje átnézni!

14. Nem kívánt ajándékok

Érzelmileg nehéz megválni azoktól a daraboktól, amelyeket valakitől kaptunk, de ilyenkor gondoljunk a szándékra, hogy ez tulajdonképpen az illető szeretetének kinyilvánítása, és nem az ajándék számít, hanem maga a kapcsolat. Idővel pedig, ha fogékony, beszéljünk vele arról, mi számít nekünk igazán, hátha a jövőben kevesebb haszontalan holmit kapunk.

15. Ünnepi dekoráció

Az évekig elő nem kerülő ünnepi dekorok teljesen feleslegesek. Ajándékozd el őket.

16. Régi hobbik maradékai

Kipróbáltad, régen szeretted, de már nem használod? Tedd ki, és hagyj helyet az újnak!

17. Edzős felszerelés

Egy-két nadrág és felső bőven elég, nem kell belőle egy teljes ruhatár.

18. Szerszámok, amelyekből kettő vagy több van
19. Sapkák
20. Lejárt gyógyszerek
21. Lejárt sminkek
22. Gyerekjátékok
23. Kutyajátékok

24. Könyvek

Amiket nem forgatsz, és tudod, hogy már nem is szeretnéd újra elolvasni, add el, vagy add oda valakinek!

25. Hajápolási termékek

A hajunknak is az a legjobb, ha minél kevesebb vegyszert kap, és csak természetes szerekkel ápoljuk. A régóta a szekrényben felbontva álló termékeket nyugodtan dobd ki.

Az idősödés megélése

Minden életszakasz egy krízis, amely az arra a korra jellemző változási pontok pozitív megélésével magában hordozza az új életszakaszba lépés lehetőségét. A szakirodalom
orvosi értelemben 60-65 éves korra teszi az időskor kezdetét.

Sült csirke aroma, fűszag, szalonnaillat

Sült csirke illatú parfümöt dob piacra a KFC – olvastam a minap a neten. Picivel több mint ötezer forintnak megfelelő összegért bárkinek olyan illata lehet, mint a KFC-s bundának. Meghökkentő illatok a világ minden tájáról mai cikkünkben!

Írjunk gyógyszerlistát! Töltsük le az ÉletMentő applikációt!

Mai témám a mentők kérése adta: vezessünk gyógyszerlistát! Baj esetén a mentőszolgálat munkatársainak fontos tudni, milyen gyógyszert szedünk, így, ha eddig nem tettük érdemes megfogadni a mentők tanácsát.

Vásároljunk helyi termelőtől!

A helyi termékek révén csökkenthető az élelmiszerek szállítási útja, továbbá a termelő, a feldolgozó és a fogyasztó nemcsak fizikailag van „közel” egymáshoz, hanem bizalmi viszony is kialakulhat köztük.

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.