Menü

A kezeletlen allergia veszélyei

Az elhanyagolt és kezeletlen allergia szövődményeket okozhat, illetve újabb betegségeket és allergiákat, ezért szénanáthás tüneteinket már a pollenszezonban vagy azt megelőzően fontos kivizsgáltatni.

Mi a légúti allergia?

Az allergia tulajdonképpen egy immunreakció. Valamilyen idegen inger hatására a szervezet elhárító mechanizmusa. A légúti allergia jellemzően náthás tüneteket jelent, mely súlyos esetben allergiás asztma kialakulásához is vezethet. Légúti allergiát a leggyakrabban pollenek okoznak, de kiválthatnak ilyen problémát állati szőrök és háziporatka is.

A légúti panaszok nemcsak megnehezítik a mindennapjainkat, hanem komoly szövődményekkel is járhatnak, ennek komolyan vétele és megelőzése fontos feladat régi és új betegeknek egyaránt. Aki már a tavalyi pollenszezont is nehezen viselte, neki érdemes az orvosi utasításoknak megfelelően elkezdeni vagy folytatni a gyógyszeres kezelést, ha pedig még nem tette, mielőbb forduljon allergológushoz.

A szénanátha tünetei ismertek: tüsszögés, orrfolyás, orrdugulás, szem-, orr-, torokviszketés, melyek egyéntől függően változnak és különböző erősségűek lehetnek a homályos látástól az alvásproblémákig.

A nem kezelt vagy nem jól kezelt allergia szövődményekkel járhat! Az elhúzódó és kezeletlen allergiás panaszok miatt többek között fülfájdalom, középfülgyulladás, illetve súlyos esetekben asztma is kialakulhat.

Ha valakinél a fülgyulladás visszatérő panasz, akkor meg kell nézni, hogy mi lehet a háttérben, mert előfordulhat, hogy a lehetséges kiváltó ok a nem megfelelően kezelt légúti allergia – állítják szakorvosok.

Az allergiavizsgálatról már írtunk korábban oldalunkon, mely bőrteszttel és vérvétellel történik. Ezek alapján állapítja meg a diagnózist az orvos és állítja össze a megfelelő kezelést.

A tüneti gyógyszerek között szerepel antihisztamin, orrspray, szemcsepp, a nem gyógyszeres módszerek között pedig említhető az immunterápia is, különböző teák, orrsprayk, homeopátiás szerek és egyéb alternatív megoldások (pl. orrszűrő, orrfilter, gyógynövényes párna, illóolajok…stb.) melyek szintén segítenek a tünetek csökkentésében, azonban nem helyettesítik a szakszerű orvosi vizsgálatot és kezelést.

Az orvosi kontroll azoknak is fontos, akik már szednek gyógyszert, hiszen a korábbi évek kezelési módszerein, adagoláson elképzelhető, hogy változtatni kell.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?