Menü

Természetes tippek zsíros haj ellen

Gyorsan zsírosodik a hajad? Fénylik, összetapad, lelapul, és kellemetlen a szaga? Lassan már kétnaponta hajat kell mosnod, de nem segít semmilyen csodasampon? Íme, néhány természetes megoldás, amely garantáltan beválik, ha következetesen alkalmazod! De előbb nézzük meg, mi áll a hajzsírosodás hátterében.

Jó ha tisztában vagy vele, hogy amit hónapok vagy évek alatt tönkretettél magadon, annak idő kell, hogy helyreálljon. Ezért légy türelmes. Valószínűleg kell majd néhány hét, mire ismét gyönyörű és tökéletes minőségű hajad lesz.

1) Vegyszermenetes hajmosás

Használj vegyszermentes hajápolókat, amelyek nem tartalmaznak erős zsíroldó tenzideket. Keress gyógynövényes sampont, amely csalánt, bojtorjánt vagy zsurló kivonatot tartalmaz. Ezek a gyógynövények segítenek helyreállítani a fejbőröd egészségét és egyensúlyba hozni a faggyútermelést. Ha korpásodás is kialakult, akkor ezek a gyógynövények a korpa megszüntetésében is segíteni fognak neked.

Válts természetes samponra, amely nem tartalmaz erős tenzideket. Tilos a PEG, az SLS és a SLES! Érdemes ellenőrizned a termékcímkét, hogy ezek az összetevők biztosan ne szerepeljenek rajta!

2.) Gyógynövények zsíros haj ellen

A rozmaring régóta használat gyógynövény hajzsírosodásra. Készíts belőle forrázatot, majd hajmosáskor öblítsd át vele a hajadat. Gyengéd mozdulatokkal masszírozd be a fejbőrödbe is. Ez azért is nagyon jó, mert a rozmaring antibakteriális hatású, így fertőtleníti az irritált területet, mely jobban ki van téve a fertőzéseknek. Emellett sebgyógyulást segítő hatása is van. Ha már annyira viszketett a fejed, hogy sebesre vakartad, segíteni fog a gyorsabb gyógyulásban.

Ha nem akarsz bajlódni a főzet készítésével, akkor szerezz be egy üveg rozmaring illóolajat és minden hajmosásnál adj 5 cseppet a samponodhoz. Ezzel mosd meg a szokásos módon a hajadat.

A csalán a legjobb ellenszere a zsíros, viszkető fejbőrnek és a korpát is megszünteti. Tele van vitaminokkal és ásványi anyagokkal, melyek a hajgyökerekig hatolva belülről segítik az egyensúly helyreállítását. A csalánnak nagyon jó tulajdonsága, hogy a vérkeringés fokozásával javítja a hajhagymák tápanyagellátását, így néhány hét alatt teljesen rendbe teszi a fejbőrt, erős, egészséges hajat eredményez.

Csalánlevélből készíthetsz forrázatot, mellyel a hajmosás végén kell alaposan átöblítened a hajadat. Hetente többször is alkalmazhatod, akár minden napos hajápolásra is jó. Ha nem akarsz főzőcskézni, válassz bio minősítésű, vegyszermentes csalán sampont.

3) Hajkondicionálás

A legtöbb hajkondicionálóval az a baj, a hajvégek ápolására vannak kitalálva. Azt a célt szolgálják, hogy a hajvégek kiszáradását és töredezését megelőzzék. Éppen ezért zsírosító hatásúak. Ha ilyen hajkondicionálót használsz, szigorúan csak a hajvégekre kend.

4) Hajszárítás okosan

Ahogy a forró vízzel való hajmosás sem jó, úgy a nagy hőfokon történő főnözés is árt a fejbőrnek. Hiába ápolod megfelelően a fejbőrödet és használsz vegyszermentes hajsampont, ha után nagyon forró levegővel tönkreteszed ezek hatását. A hajszárítás következtében a fejbőr és a hajszálak is kiszáradnak, és a kör újraindul: a fejbőröd megint túl sok zsírral próbál majd védekezni.

5) Természetes hajpakolás zsíros hajra

Nagyon furcsa, hogy olajos pakolást ajánlok zsíros hajra. Pedig, ha jobban belegondolsz, akkor az olajok segítenek abban, hogy a fejbőröd ne termeljen felesleges faggyút. Ugyanis ha olajos pakolásokkal visszapótolod a fejbőröd számára szükséges zsírmennyiséget, akkor a szervezeted elkezdi lecsökkenteni a zsírtermelést. Kvázi megszűnik a fokozott hajzsírosodás.

Ráadásul a növényi olajok vitalitást és ragyogást adnak a hajnak. Csak arra vigyázz, hogy ne vidd túlzásba, mert könnyen elnehezíthetik a hajszálakat.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.