Menü

Mire figyelj egy műkörmösnél

Sokan csak divatból, sokan pedig azért választják a műkörmöt, mert praktikus, nem igényel plusz időt, nem kell rá úgy vigyázni, mint a lakkozásra, de van olyan, aki azért, mert a saját körmei nem szépek vagy gyengék. Minden esetre vannak dolgok, amire érdemes odafigyelni, ha úgy döntünk, hogy műkörmöt csináltatunk, hogy később ne érjenek kellemetlen meglepetések.

A jó szakmai tudás az első és legfontosabb. Mindig tekintsük meg a referenciákat, érdeklődjünk vendégektől, kérdezzünk rá, hogy hol végezte a műkörmös a tanfolyamot, volt e azóta továbbképzésen. Sajnos többen is hamisított oklevelekkel ülnek az asztal mögé, mert azt gondolják, hogy ez nem nehéz dolog, felkennek ezt-azt, aztán kész is. Pedig fontos, hogy anatómiát tanuljanak, hogy tudják, hogy az anyagok, amikkel dolgoznak, mit tartalmaznak, mire jók, melyik anyag mivel lép reakcióba.

Könnyen lehet, hogy egyéni érzékenység alakulhat ki valamilyen szerrel vagy építőanyaggal, ezért fontos tudni, hogy minőségi, profi alapanyagok állnak rendelkezésünkre. Az sem mindegy, hogy kezünk, ujjaink és körmünk felépítése, körmünk növekedési iránya, benövésre hajlamosító tényezők mellett hogyan kerül felépítésre az adott anyag. Mindezekhez szükséges az alapos szaktudás.

Mindig figyeljünk arra, hogy olyan szalont válasszunk, ahol tisztaság van. Nem csak a környezet fontos, hanem az is, hogy a szolgáltató az eszközöket is rendszeresen stilizálja, mivel a csiszolás, körömágy eltávolítás során nem csak bakteriális fertőzéseket, hanem gombás fertőzéseket is elkaphatunk. A jó szakember a vendég kezét is lefertőtleníti a munka előtt. Ha például gyulladás alakul ki a műköröm alatt, az a köröm elválását, váladékkal teli sebeket okozhat, amiket nem tudunk feltétlenül megoldani egy kis kamillateás borogatással, ilyen esetekben bőrgyógyászhoz kell fordulni, aki valószínűleg drága krémeket és gyulladáscsökkentő gyógyszereket fog felírni.

Amellett, hogy a gyulladás fájdalmas, lassan gyógyul és valószínűleg a műköröm következő feltöltését is megnehezíti. egy köröm teljes lenövéséhez több, mint száz napra van szükség, szóval, ha gyulladás keletkezik, akkor ezt érdemes betartani. Magunkra is oda kell figyelnünk, ha szép körmökkel szeretnénk távozni a szalonból. Egy megbeszélt időpontot be kell tartani, inkább érkezzünk előbb, minthogy ránk kelljen várni, mivel utána szépítőnknek igencsak iparkodnia kell a munkával, ami hibát eredményezhet, és azt is el kell fogadnunk, ha a szakember nagyobb csúszás esetén nem vállalja az építést, mivel a következő vendég is csúszásba kerülhet.

Ne jelenjünk meg betegen az időpontban, kezünkön rengeteg baktérium megtelepszik, akár csak egy orrtörlés esetén is, ezzel pedig kockáztatjuk azt, hogy megfertőzzük a velünk szemben ülőt, vagy a következő vendéget. Mielőtt elindulunk otthonról használjunk körömkefét, itt is nagyon szeretnek a különböző bacik és a kosz megülni. Mindig menjünk el mosdóba, mielőtt leülünk az asztalhoz, mert ment közben nem tudunk majd felugrálni. Amennyiben nem nyerte el tetszésünket a felvitt minta, még időben szóljunk, amikor még van lehetőség a javításra, de tartsuk szem előtt, hogy nem mindenen lehet menet közben már változtatni.

Végül a legfontosabb, tiszteljük meg a szolgáltatót azzal, hogy telefonunkat nem nyomkodjuk a munkavégzés közben, mivel apró mozdulatokkal hátráltathatjuk munkáját, illetve a koszos kijelző taperolása veszélyes lehet a végeredményre a már említett fertőzések miatt.

Mint minden szépségipari szolgáltatásnál, a körmösnél is fontos odafigyelni a jó szaktudásra és a tisztaságra. Ne csak a körmöstől várjuk el a jó munkát, hanem mi magunk is korrekten álljunk a másik félhez, így heteken át tartó szép kezekkel távozhatunk a szalonból.

Tűzgyújtás szabadban és otthon: A gondtalan sütés-főzés szabályai

A nyári időszak beköszöntével egyre többen választják a nyílt ég alatti főzést. Akár a kertben, akár az erdőben, a kültéri főzőcskézés remek kikapcsolódási lehetőséget nyújt. Legyen szó grillezésről, bográcsozásról vagy szalonnasütésről, fontos, hogy betartsuk a tűzrakásra vonatkozó szabályokat és körültekintően járjunk el különösen szabadban.

Miért lehet stresszes a nyaralás?

A nyaralás a legtöbb ember számára a pihenés, kikapcsolódás és feltöltődés ideje – legalábbis elméletben, „papíron”. A valóság azonban sokszor mást mutat: a nyári szabadság időszaka nem ritkán feszültséggel, családi vitákkal, időnyomással vagy éppen kiábrándulással jár.

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.