Menü

Tinktúrákkal az egészségért?

Akik a természetes és alternatív gyógymódokat kedvelik, tudják, hogy tinktúrákkal sokat tehetünk az egészségért. Mi az a tinktúra, hogyan készül és mi mindenre jó? Erről írunk most!

Mire jó a tinktúra? Nyilván mindenki első kérdése, hogy mi is az a tinktúra és miért lehet ez számukra hasznos. A népi gyógyászatban régóta használják a gyógynövényeket számos betegség gyógymódjaként. Frissen és szárítva is használhatók. Teák, forrázatok, főzetek, kenőcsök, illóolajok és nem utolsósorban tinktúrák készülnek belőlük.

A tinktúra tulajdonképpen növényi anyagok alkoholos kivonata, melyet számos betegség megelőzésére, kezelésére alkalmazunk. Hatásuk attól függ, hogy milyen gyógynövényből készülnek.

Minden tinktúra egy oldat, egy erős koncentrátumú növényi kivonat, amelyet többnyire alkoholban készítenek. Magas gyógynövény koncentrációjuk sokkal erősebb, mint például a gyógyteáké.

Az elkészítési technológia is megkülönbözteti a tinktúrát a teától. A gyógyteákat és főzeteket magas hőmérsékleten forralással vagy áztatással készítik, míg a tinktúrák esetében a gyógynövények jótékony összetevőinek alkoholon keresztül történő kinyerésével történik a folyamat.

A tinktúrákat friss növényekből, vagy szárított gyógynövényekből lehet előállítani, természetesen gondos megtisztítás és felaprítás, előkészítés után. Házi tinktúrát mi magunk is készíthetünk, de ha ezzel nem szeretnénk foglalkozni, ezek a cseppek számos weboldalon elérhetőek ma már nagy választékban.

A tinktúrák igen tömény növényi kivonatok, ezért hosszú időn át elállnak, mivel az alkohol tartósítja őket. A tinktúra alkoholtartalma azonban nem lehet kevesebb 30%-nál.

Alkalmazását tekintve mindössze néhány csepp szokott lenni a javasolt adag, ám figyelembe kell venni használatkor, hogy alkoholtartalma van, mely például autóvezetés esetén is befolyásoló tényező.

Miért hasznosak ezek az oldatok az emberi szervezetre?

A tinktúrákat az emberi test különféle állapotaira használják. Belsőleg (vízben vagy teában hígítva) és külsőleg (borogatáshoz, bedörzsöléshez) is alkalmazható.

A különféle gyógynövényes oldatok segítik az energia és az immunitás fokozását, hatással vannak a felesleges zsír elégetésére, elősegítik a jobb alvást, hatnak a csontok, bőr, ízületek egészségére, valamint belső és külső szerveinkre, érdemes beépíteni őket az életmódunkba.

A munkavállalói felmondás okai

A próbaidő alatti felmondásnak több indikátora is lehet, melyekre kiemelt figyelmet kell fordítania a cégeknek annak érdekében, hogy akár félévnyi szinte felesleges munkától kímélhesse meg magát. Fontos megjegyezni, hogy ebben a cikkben csak a munkavállalói oldalt vesszük figyelembe.

Rossz szokások, amik károsan hatnak az agyunkra

Ki ne szeretne minden nap friss és üde gondolkodással állni az életéhez, legyen az munka, magánélet, vagy bármi más. Íme pár tipp, miket érdemes elkerülni a nap folyamán.

Vállalkozni vagy alkalmazottnak lenni?

Vállalkozó vagy alkalmazott – Hogyan lehet biztos jövőképem? Gyakran halljuk, hogy jó lenne vállalkozni valamivel, és függetlennek lenni a főnöktől, vezetőktől. Valamint, hogy az üzletemberek jól keresnek. A valóságban azonban ez a kép sokkal árnyaltabb. De mi is az alapvető különbség a kettő között? Egyéni szinten mely választás lehet jobb?

Hálószoba kényelmesen és stílusosan!

Ha az Önök számára is fontos a hálószoba berendezése, akkor hozok pár ötletet, hogyan lehet kényelmes és stílusos!

Üdülni bérelt autóval. Mire figyeljünk, mire készüljünk?

Sokan utaznak úgy, hogy már a repülőtéren bérelt autót használnak a nyaralásuk vagy üzleti útjuk idején. Kényelmes megoldás ez, ami sokszor elég drága, egy-egy ritka esetben pedig szükséges, ha nem az EU-n belül utazik valaki, vagy rövid idő alatt nagyon sok helyre kell eljutnia. Ilyenkor jó tisztában lenni a járműhöz kötött és köthető biztosításokkal, és betartani néhány szabályt, mert az olcsó bérlet a végén könnyen nagyon drágává válhat.