Menü

Mit jelent a sportdiagnosztika és kinek ajánlott?

Manapság egyre többet hallani teljesítmény- vagy sportdiagnosztikáról, mit jelent ez, mi a célja és kiknek ajánlott?

A teljesítmény-diagnosztika célja a pillanatnyi állapot, a meglévő képességek felmérése, az esetleges hiányosságok feltérképezése, majd a kapott eredmények elemzése és egy személyes edzésterv összeállítása, mely a sportoló fejlődését segíti.

Vajon miért és kiknek ajánlott teljesítménydiagnosztikai vizsgálatra menni?

Akik határozott céllal sportolnak, fejlődni szeretnének, látványosabb eredményekre vágynak, ők fejlesztést igényelnek, számukra nagyon fontos egy állapotfelmérés.

Az állapotfelmérés meghatározása után a szakember meghatározza a fejlődéshez szükséges helyes irányt, a megfelelő edzéstervet a különböző diagnosztikai vizsgálatokkal, melyet az edzésmunka alatt folyamatosan kontrollál és, ha szükséges, korrigál.

Csak élsportolók veszik igénybe ezt a szolgálatatást?

Nemcsak élsportolóknak hasznos a labordiagnosztika, hanem azoknak is, akik épp most kezdik a sportolást, hiszen számukra is fontos információk derülhetnek ki egy ilyen vizsgálaton. A legjobb döntés az lenne, hogy – amennyiben megtehetjük - miután megvettük a futócipőt, a következő utunk egy sportlaborba vezessen.

Mit mérnek egy ilyen vizsgálaton?

A sportdiagnosztikai vizsgálaton meghatározzák az egyéni pulzuszónákat, alapállóképességet, testösszetételt, testzsírszázalékot is, melyek azért is különösen fontosak, mert ezek ismeretében lehet személyre szabott edzéstervet kialakítani. A teljesítménydiagnosztika segít abban is, hogy milyen területeken kell változtatni, hogy az adott sportágban a legjobban tudjon teljesíteni a sportoló.

Hogyan függ össze a labordiagnosztika és a táplálkozás?

A táplálkozásnak szintén komoly szerepe van az edzésmunkában, így a sportlabor és a sportdietetika két olyan eszköz, melyek szorosan egymásra épülnek és melyek összehangolásával jobb eredményt lehet elérni.

Miért ajánlott a sportkardiológiai vizsgálat és mit jelent?

A sportolás megkezdése előtt mindenképpen ajánlott elmenni egy sportkardiológiai vizsgálatra, ebből pontos képet kaphat a sportoló és edzője a terhelhetőségről és egészségügyi állapotról. A sportkardiológiai vizsgálatot rendszeresen, évenként javasolják minden sportolónak, függetlenül attól, hogy élsportoló, vagy hobbiszinten űzi az adott sportágat.

Legyen bármi is a célunk a sportban, akár egyéni rekord, akár fogyás, izomnövelés, vagy hatékonyság, egészséges életmód, a sportdiagnosztika komplex és átfogó vizsgálat, melynek eredményei után tanácsokat kapunk céljaink eléréséhez.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.