Menü

Egy remek fűszer a szépségápolásban

Az egyik internetes oldal konkrétan azt javasolta, hogy a ránctalanító krémünket is lecserélhetjük erre a fűszerre, nos eddig is sejtettem, hogy nemcsak belsőleg szépít, most utánajártam, külsőleg hogyan alkalmazható. A kurkumáról lesz szó, ha még nem mondtam volna.

Bevallom elfogult vagyok, pedig újságíróként nem lehetnék, mégis azt kell mondjam a természetes szépítőszereket mindig is többre tartottam a drága krémeknél és étrendkiegészítő „bogyóknál”. Ami pedig szinte évtizedek óta bevált szépítő ötletek, azok mellett nem lehet szó nélkül elmenni.

Hitték volna, hogy az indiai nők ősidők óta használják a kurkumát szépítkezési célra?

Kezdjük ott, mi is a kurkuma. Egy nagyon erősen virítóan okkersárga aromás fűszer, mely a bőrre kenve kiváló ránctalanító szer, nagyon hatásos az akne ellen, gyulladáscsökkentő és „valamit valóban tudhat”, hiszen világszerte több száz éve használják.

Hogyan hat a pattanásokra ez a sárga fűszer?

A kurkuma megküzd a zsíros bőrrel is, ugyanis kiválóan szabályozza a faggyútermelést, ezzel akadályozza meg a pórusok eltömődését és a pattanások kialakulását. A kurkuma egyik erőssége, hogy gyulladásgátló hatása mellett antioxidáns tulajdonságokkal is rendelkezik, eltünteti a ráncokat és a pigmentfoltokat, kiegyenlítve a bőr tónusát.

A kurkuma a benne lévő kurkuminnak köszönhetően vírusellenes, antibakteriális és gombaellenes tulajdonságokkal is rendelkezik, ráadásul védi a bőrt a káros vegyi anyagokkal és a környezeti szennyeződésekkel szemben is.

Vannak kockázatai a kurkuma használatának?

Fontos tudni, hogy a kurkuma használata is lehet kockázatos, figyelembe kell venni, hogy amennyiben belsőleg alkalmazzuk, bizonyos gyógyszerek hatékonyságát befolyásolhatja, illetve amennyiben elfogyasztva allergizál, úgy bőrre kenni is tilos, külsőleg alkalmazva pedig előfordulhat, hogy átmenetileg sárgásra festi a bőrt.

Szinte bármilyen házi kencéhez érdemes hozzákeverni, ha az alapanyagokat bőrtípusunknak megfelelően összeválogathattuk, a kurkuma extrán megfűszerezi majd a végeredményt.

Hogyan készítsük el a kurkumás pakolást?

A kurkumás pakolás pillanatok alatt elkészíthető, csupán egy kevés mézhez keverjünk hozzá egy fél teáskanál kurkumát, majd a masszát vigyük fel egyenletesen az arcbőrre, hagyjuk hatni tíz percig, végül alaposan öblítsük le langyos vízzel.

Jó szépülést kívánok!

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?