Menü

Alkohol és gyógyszer?

Nem véletlen, hogy nem szabad gyógyszerre alkoholt inni, egyrészt rontja a gyógyszerek hatását, másrészt rosszul is lehetünk ettől a kombinációtól. Semmilyen orvosságra ne igyunk alkoholt!

A gyógyszerek alkohollal együtt történő fogyasztása veszélyes lehet, ugyanis komoly következményekkel járhat, de nem túlzás azt sem állítani, hogy az életével játszik, aki nem tartja be ezt az utasítást, különösen, ha több gyógyszerfajtára iszunk alkoholt.

A gyógyszerek és az alkohol közös hatása sokszor beláthatatlan következményekkel járhat, súlyosabb esetben szervi károsodáshoz, kómához is vezethet.

Antidepresszánsok és az alkohol együtt különösen veszélyesek, ugyanis az idegrendszerben az antidepresszáns és az alkohol hatása zavarokat idézhet elő. Beszámíthatatlanná, ön-és közveszélyessé tehet.

Az allergiagyógyszerek fő összetevői az antihisztaminok, melyeket szintén veszélyes alkohollal fogyasztani. A nem ajánlott kombináció tünetei: álmosság, fáradékonyság, lassult reflexek, súlyosabb esetben tudatvesztés.

Fájdalomcsillapítókra is tilos alkoholt inni, ekkor hányással, hányingerrel, rosszulléttel és gyomorproblémákkal számolhatunk, de volt olyan eset, ahol gyomorvérzés következett be.

Az alkoholfogyasztást a fogamzásgátlót szedő nők is fontolják meg, ugyanis hányinger, majd hányás is előfordulhat, mely a tabletta felszívódásában okozhat zavarokat.

Az altatók melletti alkohol fogyasztása is kockázatos, mivel a nyugtató hatás így fokozottan érvényesül, ami azzal jár, hogy extrém alacsonyra levihetik a vérnyomást, nehezítik a légzést.

A gyógyszerek és az alkohol kölcsönhatásaként számos kellemetlen tünet is felléphet, éppen ezért fontos, hogy mindig konzultáljunk az orvossal, gyógyszerésszel és alaposan olvassuk el a gyógyszer szedésére vonatkozó betegtájékoztatót. Legyünk tisztában azzal és vegyük komolyan, hogy bizonyos gyógyszercsoportok nagyon rosszul reagálnak az alkoholra, együttes fogyasztásuk komoly következményekkel járhat, ami ezeknek a szereknek a dobozán egyébként fel is van tüntetve, s bár kevesen olvassák el a betegtájékoztatót, cikkünket átfutva reméljük a jövőben óvatosabbak lesznek.

Miért hullik ősszel jobban a hajunk?

Ősszel a levelekkel együtt a haj is jobban hullik, így természetes, ha a megszokottnál erősebb a hajhullás. Évszakváltáskor ez nem meglepő, hiszen ahogy testünk minden sejtje megújul, ez a hajunkra is igaz.

Drasztikusan megnőtt a rövidlátó gyerekek száma

Sajnos folytathatnám is tovább a címet úgy, hogy a kilátások pedig még rosszabbak. Kutatók több, mint 200 tanulmányt néztek át, amelyek 5,5 millió gyerekre vonatkoztak, és 50 országban készültek. Az összegzésből kiderült, hogy jelentősen nőtt a rövidlátó gyerekek száma.

Bajt jelez a lisztérzékenység miatti hirtelen hízás

Habár a cöliákia (lisztérzékenység) szerteágazó tüneteket produkálhat, az érintett gyerekek rendszerint soványak, végtagjaik vékonyak, emellett a rossz felszívódás miatt feltűnően előredomborodó "pókhas" jellemző rájuk.

Mi a seborrhoea?

A seborrhoea nem más, mint a bőr fokozott faggyútermeléssel járó betegsége. A faggyúmirigyek fokozott mennyiségű és megváltozott minőségű faggyút termelnek. A kísérő körülményektől függően többféle kórformában jelentkezhet.

Így lehet csökkenteni a demencia kockázatát

A demencia kialakulása nagyon is valós veszélyt jelent bárkire nézve. Néhány életmódbeli változtatással viszont sokat tehetünk azért, hogy csökkentsük a kockázatát.