Fiatalít és elveszi a farkaséhséged
- Dátum: 2023.02.05., 19:28
- Erdős Dorka
- képek:pexels.com
- aloe vera, antioxidáns, bab, bogyós gyümölcs, C-vitamin, csont, fehérje, fiatalítás, fokhagyma, galagonya, ginzeng, kollagén, porc, ránctalanítás, savanyított káposzta, természetesség
Felkapott dolog jelenleg kollagén porokat, készítményeket fogyasztani, de nem csak ételeinkhez, italainkhoz hozzáadva fogyaszthatjuk, hanem természetes alapanyagokat használva is kiaknázhatjuk jótékony hatását.
Nagyjából mindenki tudja, hogy mi az a kollagén, hiszen ha csak nem emlékszünk az iskolai tanulmányainkra, akkor is a média ezerrel pulzálja, hogy ahhoz, hogy fiatalok, ránctalanok, fittek legyünk, fogyasszunk porokat, italok, shakeket, mindent, amiben megtalálható a csodaszer. A kollagén nem más, mint egy fehérje, aminek legfontosabb szerepe a sejtek közötti tér felépítése, hozzájárul a csontok és porcszövetek rugalmasságához, és ez igaz a bőrünkre, hajunkra is. Igen drága holmik sorakoznak a gyógyszertárakban, egészségboltokban, webshopokban, mik mind azt sugallják, hogy az a legjobb, az fog segíteni minden ilyen jellegű problémánkon, pedig természetes úton is sokat tehetünk, vagyis ehetünk ez ügyben.
A kollagéneket három típusba sorolhatjuk, I-II-III. típusúak. Az I. és a III. típust szokták ajánlani a bőr, haj, köröm szépségéért, a II. típust inkább az ízületekre kifejtett jótékony hatása miatt.
A kollagént elsősorban húsok fogyasztásával tudjuk pótolni, de nem mindegy, hogy milyen húst eszünk és hányas típusú kollagént tartalmaz. Sőt! Az sem mindegy, hogy hogyan készítjük el a húst, mert például egy kocsonyásodó csontlevesben több kollagén lesz, mint egy hosszan főtt húslevesben. Marhahúst és halat azok fogyasszanak többet, akik I. és III. típusra vágynak, csirkét és kagylót pedig azok, akik az ízületikre koncentrálnak. Itt meg kell említenünk, hogy bármilyen meglepő is, a tojás is teszi a dolgát, hiszen magas a prolintartalma, ez pedig az egyik legfontosabb aminosav, ami serkenti a folyamatot.
A zöldségek és gyümölcsök között is van szép számmal olyan, amit ezért is ehetünk. Nagyon fontos, hogy a kollagén felszívódásához C-vitaminra van szükségünk, ezért minden olyan természetben termő növény, ami emberi fogyasztásra alkalmas és magas a C-vitamin tartalma, segítségünkre lesz. Gondoljunk a bogyós gyümölcsökre, citrusfélékre, a paradicsomra, vagy a zöldlevelű zöldségekre. A bab aminosav tartalma miatt, a fokhagyma a kéntartalma miatt járul hozzá a kollagéntermeléshez. Bátran nyúljunk a savanyúságos pultnál a savanyított káposzta felé, mivel magas C-vitamin forrás, de emellett kiűzi a rossz baktériumokat a bélrendszerből, így szervezetünket tisztítja.
Gyógynövények is beállhatnak a sorba, amikhez kapszulákkal vagy teák fogyasztásával juthatunk hozzá. Kollagéntartalmuk ugyan nincs, de erős antioxidánsok, vagy gyulladáscsökkentőek, mellette pedig C-vitamin források. Ilyen az aloe vera, a ginzeng, a galagonya és a körömvirág. ezek alkalmazásánál viszont figyeljünk a mértékre, mert könnyen át lehet billenni a ló túlsó felére.
Változatos táplálkozással is hozzájuthatunk kollagénhez, vagy hozzájárulhatunk termelődéséhez, ezzel pedig hozzájárulhatunk, bőrünk, hajunk, és ízületeink egészségéhez.
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.