Menü

Házi praktikák tyúkszem ellen

Mielőtt nekilátnánk a tyúkszem kezeléséhez, bizonyosodjunk meg, hogy tényleg arról van-e szó. A vírusok által okozott tyúkszemek inkább a fiatalokra jellemzőek.

Az ortopédiai okok miatt kialakuló növések, azonban már inkább az idősebb korcsoportra jellemző. A tyúkszem egyik típusa a fokozott nyomásnak kitett területeken jelenik meg bőrkinövés, illetve megvastagodás formájában. Másik típusa vírusfertőzés miatt alakul és hasonló tüneteket okoz.

Mindkét típusa fokozatosan elszarusodó, fájdalmas bőrkinövés formájában jelenik meg. A kinövések mérete néhány millimétertől egy centiig terjedhet, de előfordulhat az is, hogy egy nagyobb területen több vírusos szemölcs is úgymond „összefolyik.

Az első lépés, hogy állapítsuk meg, nem szemölcsről van szó. A két elváltozás között az a közös, hogy mindkét esetben a bőr megvastagszik, valamint szorítást, nyomást váltanak ki. A tyúkszem kezelése különösen fontos, ha túlsúlytól, illetve cukorbetegségtől szenvedünk, ugyanis ezekben az esetekben a beteg terület akár el is fekélyesedhet.

A gennyes tyúkszem általában egy puha tyúkszem szokott lenni. Ezek kopás formájúak és általában vizesek is. Ha a bőr sokáig súrlódik, akkor alakulnak ki. Ezek a tyúkszemek elég könnyedén elfertőződhetnek és begyulladhatnak, ha nincsenek kezelve időben. A szürke és sárga színű tyúkszemet már edzett tyúkszemnek nevezik. Ez egy fájdalmas bőr vastagodás, amin vannak néha repedések is.

E-vitamin tabletta: Törjünk össze egy E-vitamin tablettát egy kevés olajjal, ezután a masszát amit kapunk kenjük a tyúkszemre egész éjszakára és a lábunkra húzzunk egy zoknit.

Citrom: Vágjunk vékony szeletet a citromból és ügyeljünk rá, hogy érintkezzen a tyúkszemmel.

Hagyma: Öntsünk ecetet egy üveg edénybe majd tegyünk bele egy szelet vöröshagymát. Egy teljes napig legyen meleg helyen, ezután lefekvés előtt tegyük a hagymát a tyúkszemre. Hogyha reggelre puha lesz akkor leszedhetjük ha viszont nem akkor folytatni kell a kezelést.

Kenyér: Áztassunk fél szelet száraz kenyeret almaecetbe és rögzítsük oda egy fóliával a tyúkszemre. Érdemes egy zoknit húzni a lábunkra és legyen rajta egész éjszaka.

Tyúkszemre mi jó még?

Almaecet tyúkszemre házilag: Egy tál meleg vízhez adjunk hozzá 1 csésze almaecetet, szappant és áztassuk benne a lábunkat 15 percig. Ettől a megpuhul a bőrkeményedés. Ha készen vagyunk az áztatással akkor kenjük be ricinusolajjal a tyúkszemet és kb. 10 nap alatt eltűnik. Az almecetben lévő savas anyag képes kiölni a tyúkszemet. Fontos az is, hogy az almaecet jó minőségű legyen. Már akár egy éjjel alatt is nagy eredményt lehet vele elérni. Pár nap után teljesen eltűnhet a tyúkszem. Ha esetleg talpon található a tyúkszem, akkor egy almaecetes vattát érdemes folpackkal körbetekerni és aztán zoknit kell rá húzni estére.

Vérehulló fecskefű, avagy a legjobb tyúkszemirtó: Ez lehet a legjobb tyúkszem ellen. Ha tyúkszemre gyógynövényt szeretnénk alkalmazni, akkor ez a legjobb választás. Ez a vírusos szemölcsök és tyúkszemek természetes ellenszere. A növény tejnedve elpusztítja a vírusokat, amik a szemölcsöt okozzák, de tyúkszem ellen is rendkívül hatékony. Megtalálhatod erdőkben vagy árnyékos réteken. Csak le kell törni egy darabot a szárából és a kicsorduló tejnedvet csöpögtesd a tyúkszemre.

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?

Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.

Veszélyes, ha lenyeli a gyerek a rágógumit?

Sok szülő megijed, amikor gyermeke véletlenül lenyel egy rágógumit – de vajon jogos-e az aggodalom? A szakértők szerint a legtöbb esetben nincs ok pánikra, de bizonyos körülmények között a rágógumi lenyelése komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet.