A stressz megbetegít?
- Dátum: 2022.12.07., 04:33
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- fejfájás, fogyás, gyomorégés, gyomorpanaszok, gyomorsav, hasi görcs, hasmenés, hízás, idegesség, immunrendszer, járvány, kiütés, megbetegít, migrén, nassolni való, protein, pszichés, stressz, stresszkezelés, szakember., technikák, vírus
Igen. Megbetegít a stressz, ez pedig bizonyított. Különféle jelek, tünetek mutatják, hogy a stressz milyen betegségek okozója lehet. Egyre több a stresszel kapcsolatos megbetegedés, ez pedig az emberek mentális is fizikai állapotán előbb-utóbb meglátszik. Ha az tünetek valamelyikét tapasztaljuk, lehet, hogy túl stresszes életet élünk és ideje változtatni.
Egyik ilyen jel, vagy tünet a kiütés. Ha váratlanul viszkető kiütéseket fedezünk fel magunkon, akkor a stressz is lehet az ok, bár sokan egyből allergiára, vagy járványra gondolnak. A stressz hatására az immunrendszer ugyanis legyengül, s sokkal érzékenyebben reagál a szervezetünk a környezet hatásaira.
Fogyás-hízás.
Vannak, akik az idegesség hatására fogyni kezdenek, s vannak, aki testsúlygyarapodást vehetnek észre, ez valószínűleg összefügg a stresszevéssel, amit a stressz hatására felszabaduló hormonok váltanak ki és ami miatt a hízás vagy a fogyás bekövetkezhet.
Ezen segít az egészséges nassolni való, jó, ha van ilyenkor nálunk egy zacskó olajos mag, proteinszelet, vagy egy turmix.
A fejfájás, illetve gyomorpanaszok, hasi görcsök a stresszes embereknél gyakran megfigyelhető. A migrén is gyakoribb és ezt szintén a stressz váltja ki, vagy fokozza a már meglévő panaszokat.
A gyomorégés pedig attól lehet, hogy az állandó idegesség hatására több gyomorsav termelődik és ez felfúvódáshoz, gyomorégéshez, görcsökhöz, hasmenéshez vezethet.
Állandó köhögés. Szintén pszichés eredetű, ahogy az is, hogy gyakrabban megfázunk. Mint említettem a stressz legyengíti az immunrendszert, emiatt könnyebben megbetegszünk. Ha ez gyakori, valószínűleg a stressz okozza.
Figyeljünk a jelekre, fent említett tünetekre! Egészségünk megőrzése érdekében gondoskodjunk arról, hogy megtanuljuk kezelni a mindennapi stresszhelyzeteinket. A stressz és a túlzott aggódás, idegeskedés, folyamatos feszültséghelyzetek egy idő után fizikailag is megbetegíthetik az embert. A hosszú ideig fennálló negatív stresszhatások komoly betegségeket válthatnak ki, ezért fontos a mielőbbi, hatékony stresszkezelés (stresszoldó technikák, légzésterápia, relaxáció, meditáció, kineziológia, rendszeres testmozgás, megfelelő étrendkiegészítők…stb.), melyhez adott esetben érdemes akár szakember segítségét kérni.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!