Menü

Kiknek fontos a magnéziumpótlás?

Közeleg az ősz, az iskolakezdés, beköszöntenek a hűvösebb hónapok, ilyenkor szükség van az ásványi anyagok, vitaminok pótlására. A magnézium pótlása az egyik legfontosabb bizonyos esetekben. Kiknek fontos a magnézium pótlása?

Tíz emberből nyolc nem fogyaszt elegendő magnéziumot. Sajnos kevés ember van tudatában annak, hogy mit okoz a magnézium hiánya és milyen fontos annak pótlása az egészségünkre nézve. A magnézium a szervezet második legfontosabb kationja, szerepet játszik a csontanyagcserében, az izmoknak is nélkülözhetetlen, gondoljunk csak az izomgörcsök megelőzésére, de említhetnénk a szív- és érrendszer egészségét is.

A magnézium megfelelő pótlása fontos lehet terhesség esetén is, de migrénben szenvedők és asztmások is szedik, továbbá a magnézium enyhítheti a fájdalmas menstruációval járó problémákat. A hiányát szervezetünk jellegzetes tünetekkel jelzi: izomgörcsök, izomgyengeség, szédülés, szívritmuszavar formájában, de jelentkezhet érelmeszesedés, csontritkulás, krónikus fáradtság, magas vérnyomás, depresszió, ingerlékenység is, a teljesség igénye nélkül.

Az alacsony magnézium bevitel izomgörcsöt, remegést és görcsöket okozhat.

Szakértők szerint a felnőtt szervezetnek legalább napi 375 mg-ra van szüksége magnéziumból, ám ez általános ajánlás, a kismamák magnéziumigénye sokkal magasabb, ahogy a sportolóknak és nehéz fizikai munkát végzőknek is.

Ételekkel is lehet pótolni ezt a fontos tápanyagot, de étrendkiegészítők formájában is magunkhoz vehetjük. Természetes forrásai a következők: banán, babfélék, brokkoli, barna rizs, diófélék, halolaj, tej, gombák, szójabab, olajos magvak, kukorica, tofu és teljes kiőrlésű gabonafélék.

Miért magnéziumhiányos a felnőtt lakosság nagy része?

Valószínűleg a válasz abban keresendő, hogy nem táplálkozunk egészségesen, valamint a táplálkozási tényezőkön túl a stressz, az alkoholfogyasztás és bizonyos gyógyszerek (mint például a vízhajtók) szedése is hozzájárul ehhez a problémákhoz.

Kiknek lenne elsősorban szükségük magnéziumpótlásra?

Mint említettem sportolóknak, intenzív, megterhelő fizikai munkát végzőknek, kismamáknak az orvos utasításai és javaslatai alapján, szoptató anyukáknak, szélsőséges és egyoldalú diétát követőknek, bizonyos felszívódási zavarokban szenvedőknek és alkoholt fogyasztóknak.

A magnézium pótlását mindenképp meg kell beszélni az orvosunkkal, vagy gyógyszerészünkkel, ők segítenek a számunka megfelelő készítmény kiválasztásában és adagolásában. Mindenkinek jó egészséget kívánok!

A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

Sok magnéziumot tartalmazó ételeink

Tudjuk, hogy magnézium nélkül nem tudunk élni, hiányát ételekkel is tudjuk pótolni. Nézzük, hogy mik ezek.