Menü

Mezítláb járni egészséges

Elődeink évezredeken át mezítláb jártak, ma már azonban cipőt, zoknit hordunk, pedig a mezítláb járásnak nagyon sok előnye van, erre én magam akkor jöttem rá, mikor a fiam ortopéd orvosa egész nyárra ezt tanácsolta, lúdtalp-problémánk kezelésére. A téma ettől függetlenül másoknak is hasznos, hiszen mezítláb járni rendkívül egészséges. Elmondjuk, hogy miért.

Legfontosabb hatása, hogy aktiválódik az izomzat, mivel a mezítlábas járás véd a deformációtól és edzi az izmokat, inakat.

Ha sokat járunk mezítláb, erősödnek a belső szervek is, hiszen a sarkunkban 7 ezer idegvégződés van, mely a belső szerveinkre is hatással van, különösen jótékony a vérnyomásra és a keringésre.

Aki hajlamos a visszérre, bizony néha dobja le a cipőit, ugyanis megelőzi a visszér problémákat a mezítlábas járás.

Ha sokat járunk cipő nélkül, az immunrendszerünk is, ugyanis a nedves füvön mezítláb járás segíti a test saját hőmérsékletszabályozását, ezzel erősítve az immunrendszert.

A legfontosabb érvek egyike a mezítlábas járás mellett, hogy javítja a tartásunkat, megelőzve a hátfájdalmakat, gerincproblémákat. A lábaink állapota az egész testünkre, vázunkra, izmainkra kihat. A cipők, papucsok, különféle lábbelik talpkialakítása, párnázottsága megakadályozza, hogy a legfontosabb izmainkat bevonjunk a mozgásba, éppen ezért a gyerekeknek, illetve az ülőmunkát végzőknek, gerincproblémákkal küzdőknek különösen jó a mezítlábas séta.

Talán erre nem gondolnánk, de a mezítláb járásnak előnye, hogy véd a körömgomba ellen, hiszen a cipőkben, műszálas zoknikban a legtöbb bőrbetegség könnyen kialakulhat, mezítláb azonban szárazabb a lábunk.

Hogy mi az összefüggés az arcunk szépsége és a mezítláb sétálás között, nos kutatások eredményei azt mutatták ki, hogy a közvetlen érintkezés a földdel serkenti az arcbőr szöveteinek regenerációját. Tehát mondhatjuk, hogy öregedésgátló hatású? Igen! ezen kívül a mezítláb járkálás segít a szabad gyökök semlegesítésében, ami egész testünknek jót tesz.

Akinek alvásproblémái vannak, annak is érdemes kipróbálnia a mezítlábas sétálást. Egy tanulmány szerint ez ugyanis képes csökkenteni a kortizolszintet (azaz a stresszhormon szintjét), mely segít az alvászavarok kialakulásának megelőzésében.

Ha mezítláb járunk, - sok előnye mellett - stresszcsökkentő hatású tevékenységet is folytatunk.

A mai, modern világban egyre kevesebbet járunk mezítláb, pedig természetesnek kellene lennie, hogy homokban, földön, kavicsokon vagy fűben cipő nélkül sétáljunk. Ha eddig nem volt ez ránk jellemző, ideje kialakítani ezt az újabb egészséges szokást, mely nem kerül semmibe, azonban mindig nézzük meg hol dobjuk le a cipőinket, biztonságos talajt keressünk, nehogy belelépjünk valamibe, ami sérülést okozhat!

Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.

A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.