A strandolás veszélyei
- Dátum: 2022.08.12., 09:05
- Martinka Dia
- képek:pexels.com
- allergia, baktérium, betegségek, előírás., fájdalmas, felfázás, fertőzés, fülgyulladás, gyógyszerek, hasmenés, horzsolás, hőguta, hűsölés, kánikula, kiszáradás, kullancs, megbetegedés, meleg, napszúrás, nyár, strand, szénanátha, tél, vakáció, veszélyes
A hosszú tél után már mindenki várta a vakációt, a nyarat. A kánikulai melegben sokan a strandokon és a vízparton hűsölnek, ami érthető, azonban ez veszélyes is lehet.
A strandolás kellemetlen velejárói között találkozhatunk felfázással, fülgyulladással, húgyúti diszkomfortérzettel, hólyagproblémákkal, fertőzésekkel, körömgombával, hasmenéssel, pedig sokat tehetünk azért, hogy megelőzzük a leggyakoribb nyári megbetegedéseket.
Az egyik leggyakoribb betegség a fülgyulladás, mely strandolás alkalmával meglehetősen gyakran fordul elő, nagyon fájdalmas lehet és az esetek nagy részében szakorvosi tisztítást, kezelést igényel. A gyerekek nagy része már találkozott a középfülgyulladással, mely igen fájdalmas betegség.
Allergiás nátha, szénanátha egész nyáron jelen lehet az életünkben, szem- és torokviszketést, orrdugulást, tüsszögést és vizes orrfolyást okozva. Természetes vizeink partján, zöldövezetben erősebb lehet a pollenkoncentráció. Szakorvos által javasolt kezeléssel, orrspray használatával, tablettával védekezhetünk ellene.
A strandolás veszélyei között említhetjük a napszúrást, mely ellen sapkával, a fej eltakarásával védekezhetünk, kerüljük a déli meleget, a közvetlen napsugárzást, a nem szellőző ruhákat és a melegben végzett, kimerítő fizikai munkát, sportot.
Hűvös, árnyékos helyen tartózkodjunk, egész nap sok folyadékot kortyolgatva, ha erre nem figyelünk, könnyen a kiszáradhatunk. Aki hőségben sokat napozik, keményen dolgozik, és nem iszik eleget, szédülni kezd, ez már a kiszáradás jele.
A strandon és az uszodában terjedő fertőzések között sajnos előfordulnak a nemi szervi fertőzések, ugyanis a meleg vízben könnyen elszaporodhatnak a nemi betegségeket okozó baktériumok, a nők találkozhatnak strandolás után a hólyaghurut problémájával.
Három kisgyerekünk van, a strand velük igazi aknamező, nagyon kell rájuk figyelni, sérülés, horzsolás sajnos előfordulhat önfeledt játék közben, így mindig van nálunk fertőtlenítő és ragtapasz. Talán nem a strandolás veszélyei között tartjuk számon, de mióta a Balaton partján strandolásunk alkalmával a kisfiam hátába egy kullancs kapaszkodott, így azóta erre is figyelek.
Strandolás után érdemes megvizsgálni a testet, nincs-e rajta kullancs.
Aki nyaralni indul, mindenképp készítsen útipoggyászába fájdalom- és lázcsillapítót, orrcseppet, széntablettát, sebtapaszt. Megnyugtató, hogy a medencés strandok döntő többsége Magyarországon szabályosan, a közegészségügyi előírásokat betartva működik. A víz minőségét folyamatosan ellenőrzik. A szabadvizek veszélyeiről és a fürdőzés szabályairól a következő weboldalon is olvashatunk:
Kérem fokozottan vigyázzanak a gyermekeikre és kerüljék a fürdésre alkalmatlan helyeket! Jó strandolást kívánok!
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.