Hogyan kezeld a göndör hajat
- Dátum: 2022.07.03., 20:47
- Balogh Emese
- képek:pexels.com
- alkohol, ápolás, balzsam, fésű, fürtök, göndör, haj, hajápolás, hajszárító, hajvasaló, hideg víz, hidratálás, hullámos, kezelés, mosás, pakolás, sampon, szilikon, szulfát
Ha van olyan az ismerősi körünkben, akinek göndör a haja, biztos sokszor hallottuk már tőle, hogy milyen szép frissen mosva, de a többi napon sajnos csak nyűg az egész. Száraz, kócos és rendezetlen, ráadásul, ha kiegyenesítik, az sem tart sokáig. Mi van, ha azt mondjuk, ez így van rendjén? A természetesen göndör hajnál teljesen normális az, hogy szárazabb, hiszen sokkal kevésbé érintkezik a fejtetőnkkel, így nem kap annyi természetes faggyút, a hajvégek pedig emiatt sokkal szárazabbak.
A kócok is a göndör haj szerkezetéből adódnak, ráadásul, ha még nem tapasztalta volna ki, akkor most eláruljuk: a göndör hajat nem szabad fésülni, csak hajmosáskor, akkor is kíméletes, ritka fogú hajkefével, de még ennél is jobb választás az, ha csak az ujjainkkal bogozzuk ki rakoncátlan tincseinket.
Nem véletlen az sem, hogy minél inkább próbálunk küzdeni a göndör fürtök ellen, annál inkább úgy látszik, elveszítjük a harcot. A hajszárítók és hajvasalót csak egy ideig tartják rendezetten a göndör hajat, utána viszont újra begöndörödik és rosszabb lesz az állaga, mint előtte, mert az erős hőhatástól a göndör haj még jobban kiszárad és töredezetté válik.
De akkor mit tehetünk, ha szeretnénk göndör hajunkat szebbé varázsolni? Erre nagyon egyszerű a megoldás, mindössze a hajunkhoz illő kezelést kell követnünk.
Az első és legfontosabb dolog, hogy kerüljük azokat az összetevőket, amik a leginkább ártanak a göndör hajnak, ezek pedig a következők: szárító alkoholok, szilikonok és szulfátok. Szinte az összes általános hajápolási termékben megtalálhatók, de egy kis szerencsével, ha kifejezetten göndör hajra való termékek közt válogatunk, hamar találunk olyat, amiben ezek egyike sem megtalálható.
A másik nagyon fontos tanács, amit már korábban is említettünk, az az erős hőhatás kerülése. Ha tehetjük, ne szárítsuk meg a hajunkat, hanem csavarjunk köré inkább egy törölközőt, így itassuk fel a felesleges vizet. Ne dörzsöljük, ne fésüljük és ne használjunk hajvasalót sem, mivel az kifejezetten roncsolja az így is száraz hajvégeket. Az is jó megoldás, ha ujjunkat használva bogozzuk ki a tincseinket még akkor, amikor balzsamos és könnyen csúszik a haj.
Szintén sokat segít, ha a hajmosás végén nem meleg, hanem hideg vízzel öblítjük le a balzsamot a hajunkról, mivel ez kíméletesen mossa ki belőle a hidratáló anyagokat és több marad a hajszálak közt, valamint összezárja a kutikulát, így megakadályozva a későbbi roncsolódást.
Végül pedig, ha hajunk extra ápolásra szorul, nyugodtan használjunk éjszakai és olyan hidratáló pakolásokat, amiket rajta hagyhatunk a hajon, mivel a göndör haj egyik velejárója, hogy rendkívül sok hidratálást igényel.
Az is sokat segít eligazodni a hajápolás útvesztőjében, ha pontosan tudjuk, milyen típusú a hajunk, mivel göndör és göndör haj között is van különbség. Manapság már rengeteg teszt elérhető online, amivel kideríthetjük, melyik csoportba tartozunk és ehhez megfelelő hajápolási módszereket is találunk a típusok leírásánál.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.