Menü

Külföldi utazási helyek és tippek

A külföldi utazási szabályok letisztulásával, egyre többen szeretnének majd külföldi nyaralásokra menni. Először mindenképp érdemes eldönteni, hogy hova szeretnénk menni nyaralni, esetleg Horvátország, Görögország, Montenegró, Nagy-Britannia vagy valami még távolabbi helyszín. A pontos helyszín kiválasztása után, érdemes lehet mindig jóval előre foglalni, hiszen ezáltal olcsóbban lehet szálláshoz jutni, másrészt ha repülővel kell a helyszínre menni, akkor érdemes azt is előzetesen lefoglalni, természetesen visszamondási lehetőséggel.

Érdemes utána nézni az úti célnak, beutazási feltételeknek, a légitársaság szabályainak, figyelni az aktualitásokat. Persze ezzel még nem biztosítjuk be magunkat az esetleges változások ellen, de jó képet kaphatunk a helyzetről, és ha kell időben tudunk módosítani, döntést hozni. Emellett ha hosszabb útra megyünk, esetleg autót szeretnénk bérelni, akkor mindenképp érdemes biztosítást is kötni az útra.

Valószínűleg az idei évben a korábbiakhoz hasonló helyszínek lesznek a legnépszerűbbek, mint például:

Dubrovnik, Split (Horvátország)
Mykonos, Korfu, Zakynthos, Rodosz (Görögország)
Kusadasi (Törökország)
Velence, Róma, Milánó (Olaszország)
Barcelona, Alhambra, Mallorca (Spanyolország)

Az idei év még drágább lesz

A hazai infláció, és a jelenleg zajló folyamatok nem sok jóval kecsegtetnek. A szomszédos országokban, mint például Horvátország, még inkább elszálltak az árak hiszen rengeteg turista van az országban, és a koronavírus-járványhelyzet, valamint az orosz-ukrán konfliktus miatti problémákat a legtöbb országban, a szezonális turizmussal próbálják a kieső bevételt visszahozni.

A másik ok, hogy az emberek nagy része több, mint egy éve nem utazott sem szabadidős, sem családlátogatás céljából, így sokan már csak a lehetőségre várnak, hogy szinte bármi áron, de újra biztonságosan utazhassanak. Ez pedig nem indokolja, hogy a szolgáltatók különböző kedvezményekkel csábítsák az utazókat.

Miben változhatnak az utazási szokások?

Valószínűleg nem lehet azzal számolni, hogy a korábbi esetleg kedvező árak visszatérnének. Ehelyett fontos lesz, hogy az adott ország mit kér a beutazóitól és, hogy milyen egészségvédelmi szabályokkal működik a helyi turizmus. Esetleg csak repülővel lehet eljutni, vagy megoldható józan keretek között autóval is, és akkor könnyebben lehet mozogni az adott országban. Kérdés, hogy például a kedvelt úti célokon korábban látott tömegeket miként fogják az országok szabályozni, ilyen lehet Velence, Barcelona, Korfu, ahol a túlzott turizmus korábban is problémákat okozott, most valószínűleg a koronavírus-járványhelyzet után ezek még inkább előtérbe kerülhetnek.

Összességében leginkább egyéni döntés, hogy hova, milyen módon, mivel és mennyi időre szeretnénk nyaralni menni. Azonban külföldi nyaralások esetén érdemes még inkább tájékozódni a kiutazáshoz szükséges iratokkal, papírokkal kapcsolatban. Emellett pedig az érvényes járványügyi korlátozásokkal kapcsolatban is tájékozódni kell, és hosszabb utak esetén, valamint az Európai Unión kívül érdemes lehet utasbiztosítást is kötni.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!