Hatásos házi gyógymódok visszér ellen
- Dátum: 2022.05.09., 13:01
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- álló munka, gyógytea, izompumpa, láb, masszázs, nyomás, sport, test, vadgesztenye, végtag, vér, vérkeringés, véroszlop, visszér, víz
A visszér nem csak csúnya, fáj is. Szerencsére akár természetes házi praktikákkal is felvehetjük a harcot ellene.
Kádfürdő
Egy kád meleg vízbe önts egy pohár (1,5 dl) tengeri sót és egy pohár almaecetet, keverd jól össze. Merülj el benne, és óvatosan masszírozd a lábadat, hogy serkentsd a keringést. Hetente 3-4 alkalmmal végezd el ezt a kúrát, hogy enyhüljön a fájdalom és csökkenjen a viszerek körüli izmok irritációja.
Gyógyfőzet
Ez a recept a gyógynövények erejét veti be a visszér okozta fájdalom enyhítésére. Két liter vízben öt percen át forralj egy-egy marék mentát, kamillát és babérlevelet, hagyd kihűlni, és add a fürdővízhez. Egy kanál szódabikarbóna hozzáadásával tovább fokozható a gyógyhatás.
Gyógykrém
Önts a turmixgépbe egy pohár aloe verát, fél pohár almaecetet és egy nagy répát. Addig turmixold, míg sűrű krém nem lesz belőle. A krémet kend az értintett területekre, és hagy hatni fél órán át. Hideg vízzel öblítsd le, ismételd naponta.
Olajmasszázs
Az esszenciális olajokkal végzett masszázs bizonyítottan enyhíti a visszér- és izomfájdalmat, mert serkenti a vérkeringést. A következő növényekből sajtolt esszenciális olajak a leghatékonyabbak: bazsalikom, ciprus, édeskömény, szalmagyopár, rozmaring, citrom, narancs.
Vadgesztenye
A vadgesztenye levelének főzete belülről enyhíti a láb visszérfájdalmait. A vadgesztenye az egyik legismertebb vénás keringésre ható gyógynövény ami fantasztikus hatással van a visszeres lábra. A benne található flavonoidok fokozzák az érfalak rugalmasságát, és csökkentik folyadékáteresztő képességüket. A vadgesztenye gyulladásgátló és duzzanatcsökkentő hatása, képes sikeresen csökkenteni a visszerek megjelenését. Hatására javul a vénás- és a nyirokkeringés, csökken az ödéma, a gyulladás.
Miért fontos odafigyelnie az étkezésre?
A sok esetben helytelen táplálkozási szokásaink következtében kialakuló túlsúly, főleg, ha kevés testmozgással párosul, a vénás keringés lassulását vonhatja maga után. A pangó vér fokozott nyomást fejt ki a vénákra, azok kitágulnak, gyulladásos folyamat indul el a vénás keringésben, ami folyamatosan súlyosbodó panaszok (például nehézség érzés), visszértágulatok és más elváltozások kialakulásához vezethet.
Aki irodai munkát végez, mozgassa át a lábait óránként az asztal alatt, ha pedig sokat kell egy helyben állni, végezzen pár guggolást, vagy hintázzon a testével előre-hátra! Már ezzel a kis odafigyeléssel sokat tehet azért, hogy a munkából hazaérve ne érezzen fájdalmat, zsibbadást, és elkerülje vagy enyhítse a panaszokat.
Feltétlenül oda kell figyelni a rendszeres testmozgásra: visszérproblémák esetén kiemelkedően jók a vízi sportok, elsősorban az úszás ajánlott, melynek több előnye is van.
Mivel a testre nehezedő víz nyomása kipréseli az alsó végtagból a vért, a telt visszerek kiürülnek, a lábmozgás működteti az izompumpát, a vízszintes testhelyzet miatt pedig jóval kisebb a lábakra nehezedő véroszlop súlya. A rendszeres úszás mellett a kocogás, a séta vagy a kerékpározás is jó lehet.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!