Menü

Magas sarkú cipők: valóban károsak?

Magabiztosságot ad, elegáns, karcsúsít, nőies viselet, szexis, ad egy stílusos megjelenést, nyújtja a lábat, a ruhatárunk része, de valójában nem egészséges viselet rendszeresen, hosszútávon. Mi a baj a magas sarkú cipőkkel, mire figyeljünk, ha el akarjuk kerülni a mozgásszervi betegségeket?

Kutatások szerint lakosság közel 70%-a mozgásszervi beteg, s ebben nagy szerepe van a nők esetében a magassarkú cipőknek. Sajnos tudomásul kell venni a szomorú tényt: a magas sarkú cipők okozta mozgásszervi panaszok listája igen hosszú. Többek közt lábujjfájdalom, bokafájdalom, bütykök, kalapácsujjak, térdfájás, krónikus fejfájás, járási nehézségek, hátfájás, gerinc problémák, fájdalmak, bőrkeményedések, sérv, idegbecsípődés írható e nőies cipők számlájára. hogyan előzhetőek meg ezeknek a betegségeknek a kialakulása? Ne hordjunk többé magassarkút?

Nos a körömcipők viselése nem tilos, azonban nem javasolt a rendszeres használatuk, ugyanis számos betegség összefüggésbe hozható a kecses lábbelikkel. Csak is akkor hordjunk magas sarkú cipőt, ha szükséges, tartogassuk alkalmakra, s ekkor is törekedjünk az alacsonyabb sarokméretű cipők kiválasztására.

Ha nem követeli meg az alkalom, hordjunk lapos talpú cipőt, hogy a lábak, az achilles ín normálisan funkcionálhassanak, ne alakuljon ki bütyök, sem kalapácsujj, óvjuk a térdünket és elkerüljük a vádli izomzatának rövidülését, továbbá megóvjuk bokánkat a kificamodástól.

Hiába kedvelt kiegészítő, veszélyes és káros az egészségre nézve, hiszen azzal, hogy megemeli a sarkakat, átalakítja testünk gravitációs központját, megváltozik a testtartás.

Utána olvastam: a lábfejet 26 fő csont, 33 ízület, 107 ízületi szalag, és 19 izom, valamint ín alkotja, melyek feladata, hogy egyensúlyban tartson bennünket a talajon bármilyen mozgás közben, s mivel naponta sokszor 8-10 ezer lépést megteszünk (vagy még többet), sétálunk, gyaloglunk, lépcsőzünk, futunk, így egyáltalán nem mindegy, hogy ezt a komoly megterhelést milyen cipőben tesszük.

Egy régi mondás jutott most eszembe, mely szerint két dologból muszáj a legjobbat venni: ágymatracból és cipőből, hiszen vagy az egyikben vagyunk, vagy a másikban. Van benne igazság.

Hölgyeim én is nő vagyok, szívesen viselek olykor magassarkút, de gondolkozzunk el: egyáltalán nem véletlen az, hogy a nőknél négyszer gyakoribbak a lábbetegségek, mint a férfiaknál!

Sokat számít a lábproblémák megelőzésében az ideális testsúly elérése és megtartása, a változatos étkezés, a különféle olajok, krémek és segítenek a kényelmet szolgáló talpbetétek, szilikonos kiegészítők, talppárnák, zselés sarokvédők, sarokékek, de a problémát azzal lehet megelőzni, ha korlátozzuk bizonyos alkalmakra a magassarkú cipők viselését. A saját egészségünk érdekében.

Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.