Mindig van a hűtőben, kívül-belül szépít és emellett nagyon sokoldalú! Mi ez?
- Dátum: 2022.02.21., 21:40
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- akné, arcradír, ásványi anyag, belül, Candida, depresszió, diéta., egészséges, élelmiszer, emésztés, fehérje, fogyasztás, hűtő, kívül, maszk, nyomelem, pattanás, premenstruáció, sokoldalú, stressz, szépít, szorongás, vegetáriánus, vitamin, zsíros bőr
Nemcsak a kelt tészták elkészítéséhez nélkülözhetetlen, de a fogyasztása az egészségünkre is nagyon jó hatással van, ugyanis meglepően sok benne a vitamin, az ásványi anyag és számos fontos aminosav is található benne, B-vitamin tartalmánál fogva a vegetáriánusok egyik legfontosabb étrend-kiegészítője, arról nem is beszélve, hogy 50 százaléka fehérje, ezért kitűnő fehérjeforrás. Kitalálták milyen élelmiszerről lesz szó?
Tessék kitalálni! A süteménybe kerülve a tészta térfogatát emeli meg, azonban most nem süteményreceptek összetevőjeként szeretnék beszélni róla. E „titkos” élelmiszer a népi gyógyászat szerint az arcbőrnek is jót tesz, előnyös pattanásos bőr esetén, különösen alkalmas az aknés, problémás, zsíros bőr kezelésére. Maszkként vagy arcradírként a következőképp alkalmazhatjuk: ha kitalálták, mely élelmiszerről van szó, csak meleg vízzel vagy joghurttal és egy kis mézzel kell összekeverni, felvinni az arcra, 15 percig rajta hagyni, majd le kell dörzsölni, végül lemosni.
Talán kevesen tudják, hogy fogyasztása jótékony hatással van a hangulatunkra, csökkenti a depresszió és szorongás tüneteit, segít a nyugodtabb alvásban, javítja az étvágyat és javítja a premenstruációs tüneteket.
Segíti az emésztést, különösen a bakteriális fertőzések miatt kialakuló bélpanaszokat gyógyítja, emellett cukorbetegeknek is ajánlott, ugyanis krómot tartalmaz, ami segít a vércukorszint helyreállításában, de a koleszterinszintet is rendbe teszi.
Nagyanyáink bőrápolásra használták előszeretettel, s nyersen is rendszeresen és gyakran fogyasztották. Szerencsére létezik tabletta formájában is, így aki az ízétől nem tud elvonatkoztatni, annak is van megoldás.
Igazi vitaminbomba, hiszen tizenhét féle vitamin van benne. Hatására visszafejlődik a köszvény, szépíti a bőrt, a hajat és a körmöket, szabályozza a koleszterinszintet, segíti az emésztést, csökkenti a stresszt, erősíti a csontokat, jó az immunrendszernek, s még a fogyást is támogatja, ugyanis étkezés előtt egy csipetnyit fogyasztva belőle, étvágycsökkentő hatással bír.
Talán már rég kitalálták, hogy az élesztőről van szó. E drapp színű, frissen rugalmas tapintású, törhető, kenhető, morzsolható jellegzetes ízű és szag élelmiszerünk az élesztő. Számos pozitív tulajdonsága mellett meg kell említeni, hogy a Candida egyik fő tápláléka a cukor és az élesztő, így akik ezzel a betegséggel küzdenek, nekik az első két hétben egy rendkívül szigorú, élesztő- és szénhidrátmentes diétát kell követniük.
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Tökfélék jótékony hatása

A tökféléket rendkívül változatos formában, színben és ízben találjuk meg a piacokon, vagy a boltok polcain, nagyon egészséges zöldség szervezetünk számára.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.