Menü

Természetes módszerek nátha ellen

Sajnos a nátha, megfázás, légúti megbetegedések időszakát éljük, a gyerekek mindent „is” hazahoznak a közösségből. Mit tehetünk, hogy megelőzzük a megbetegedéseket, erősebb legyen az immunrendszerünk, vagy ha már beleesetünk a nyavalyákba, mielőbb meggyógyulhassunk. Jómagam mindig is érdeklődtem a népi gyógymódok iránt, természetesen mindezek nem helyettesítik az orvosi vizsgálatot, diagnózist és orvosi kezelést, de kiegészítő megoldásként érdemes tenni egy próbát a népi gyógyászattal.

Nagyon sok olyan növényünk, fűszerünk, élelmiszerünk van, melyek felveszik a harcot a betegségekkel.

A kakukkfű, a retek, a gyömbér és a fokhagyma mind óriási csapást tud mérni a náthára. Nem leszek álszent: a házi pálinka is remek gyógyhatású szer, nyilván mértékkel. A legjobb, ha felmelegítve, egy kis mézet hozzákeverve fogyasztjuk.

Sok gyógyszer sajnos a tüneteket kezeli és nem az okot, így érdemes holisztikus szemlélettel az egész testet, lelket kezelni.

Az izzadás az egyik leghatásosabb természetes gyógymód, legyen az egy bögre gyógytea, mellyel beülünk egy kád forró vízbe, vagy kamillás gőzölés, inhalálás, esetleg szauna, sokat segít a tisztulásban, természetesen a szokásosnál bőségesebb folyadékbevitel mellett.

A gyógyfüvek közül nagyon jó influenza esetén a kamilla, kakukkfű, hársfa kiemelten ajánlott.

Kisfiamnak most a napokban a mézes hársfateát kínálom, érdemes volt leszedni és kiszárítani.

A fokhagyma előnyeit nem kell ecsetelni, az egyik tuti recept az egy evőkanál méz és egy gerezd fokhagyma (felaprítva) keveréke.

A reszelt torma, fokhagymával keverve ütős fegyver a betegség ellen!

A gyömbér remek immunerősítő, fertőtlenítő szer, kivételes gyógyító ereje van.

Sokan nem gondolnák, de az illóolajak is hatékonyak lehetnek, akik értik az aromaterápiát, már bólogatnak is, hogy bizonyos olajok tisztító és vírusölő hatásúak, az aromalámpában és fürdővízben egyaránt. Az eukaliptusz és a menta tisztítják a légutakat, a gyömbér, a grapefruit, a rozmaring pedig energetizál.

Amikor várandós voltak az orrcseppeket, orrsprayket nem használhattam, ekkor került elő a sóoldatos orröblítés. A só - forró vízben elkeverve, majd fölé hajolva - kiváló inhaláló szer. Tengeri vagy Himalája sóval érdemes inhalálni.

A savanyú káposztát gyakran fogyasszuk megfázásos időszakban, ahogy a frissen préselt almalevet, narancslevet is.

Azt gondolom a népi gyógymódok sorát még hosszan lehetne folytatni, érdemes megkérdezni az időseket erről. Én a kisfiam mellkasát és hátát éjjel disznózsírral kentem be, először szkeptikus voltam, de a hatását tapasztaltam és lehet, hogy a mai „modern” anyukáknak ez furcsa módszer, de én kaptam egy nyugodt éjszakát és a gyerekem is jobban lett másnapra.

Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.

Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.

A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.

Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.