Milyen tünetei vannak a magnéziumhiánynak?
- Dátum: 2021.07.02., 23:01
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- anyagcsere, ásványi anyag, bevitel, cukorbetegség, élettani funkció, enervált, ételek, étrendkiegészítő, fáradt, feldolgozott, felszívódás, férfi, hasznosulás., jelek, készétel, létfontosságú, magnézium, magnéziumhiány, nők, pajzsmirigy, pótlás, sport, szervezet, tünetek, vitaminhiány
A szervezetnek nagyon fontos a magnézium, hiszen közel 300 élettani funkcióban vesz részt, ha hiányt szenvedünk benne, egy sor egészségügyi problémával számolhatunk.
A magnézium egy olyan létfontosságú ásványi anyag, mely szükséges a fehérjeszintézishez, az idegrendszer egyensúlyához és a vérnyomás szabályozásához, de szerepe van a csontfejlődésben, a csontépítésben is.
Minden vitaminhiánynak, vagy egyes ásványi anyagok nélkülözésének megvannak a maga jellemző, tipikus tünetei, a magnézium esetében ilyenek lehetnek többek között a szorongás, az izomgörcsök vagy az izomrángások. A magnéziumhiány miatt magasabb lehet a pulzusunk, okozhat csontritkulást és kihathat a szervezetre oly módon, hogy inzulinrezisztenciát is eredményezhet, mégis a legismertebb tünet a fáradtság.
Ha kevés magnézium van a szervezetünkben, akkor a sejtek és a szövetek nem jutnak elegendő oxigénhez, fáradtak leszünk, enerváltak, lassul az anyagcserénk, hízhatunk…stb.
Ha valaki rendszeresen sportol, akkor a magnéziumpótlás elengedhetetlen része az étrendnek, vagy étrendkiegészítésnek, így támogatjuk a szervezetünket, de aki nem sportoló, annak is szükséges a magnéziumra figyelni, hiszen a feldolgozott ételek és élelmiszerek korát éljük, a gyorsételek világát, ez pedig a magnézium elégtelen beviteléhez vezet.
Az elmúlt években elmondható, hogy szinte a felére csökkent a napi jellemző magnézium bevitel, az emberek nagy részének magnézium hiánya van.
A minimális javasolt bevitel a nők esetében 320 mg/nap, a férfiaknál pedig több, mint 400 mg/nap. Tanulmányok igazolták, hogy 10 emberből 8 az ajánlott napi minimum magnézium szintet sem viszi be a szervezetébe.
Több kutatás számolt be arról, hogy a magnézium jótékony hatású a menstruáció előtti és alatti időszakban, oldja a feszültséget, hatásos székrekedés esetén, vetélést előz meg, cukorbetegségre ajánlott, pajzsmirigy elégtelenségre is jó és legfőképp az izomgörcsök ellenszere.
Magnéziumhiányra utalnak a következő tünetek: álmatlanság, fáradtság, fejfájás, izomgörcsök, székrekedés, levertség, szorongás, szabálytalan szívverés és még lehetne sorolni, de ezek a leggyakoribb jelek.
A magnézium bevitelét pedig a következő ételekkel fokozhatjuk: tök és tökmag, dió, zabkorpa, quinoa, mandula, spenót, kesudió, fenyőmag, tőkehal, tonhal, tofu, földimogyoró, zabkorpa, barnarizs, hajdina.
Ha étrendkiegészítő formájában visszük be a magnéziumot, arra érdemes odafigyelni, hogy D-vitaminnal és K2-vitaminnal szedjük, melyek segítik a magnézium felszívódását és hasznosulását. jó egészséget kívánok!
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.