Menü

Nyári arcpakolások

Ki gondolná, hogy bizonyos gyümölcsöknek nemcsak belsőleg, hanem külsőleg is jó hatása van a szervezetünkre? Készítsünk gyümölcsös, nyári arcpakolásokat!

Sokszor a legegyszerűbb dolgok a legjobbak, ha pedig még természetes is, akkor mindenképp előnyt élvez, így van ez az életmód, azon belül az arcápolás területén is. Mivel nyári hónapok következnek, így a nyári arcpakolásokat gyűjtöttük csokorba.

Az otthoni arcápolás egyik legnagyobb előnye, hogy nem kell hozzá kimozdulnunk otthonról. Nyári arcpakolások között egyik legnépszerűbb a rózsás arcpakolás. Méz, joghurt és rózsavíz keveréke szükséges hozzá, a mennyiség jól megjegyezhetően egy evőkanálnyi. Ha összekevertük, vigyük fel az arcbőrre és 15-20 percig hagyjuk hatni.

A mandulás arcpakolás zabból és mandulából készül. Beáztatunk 10-15 darab mandulát éjszakára, majd összekeverjük egy evőkanál zabbal, 1 teáskanál mézzel és joghurttal. A masszát felkenjük az arcbőrre és hagyjuk hatni 15 percig.

A banán nagyon kedvelt alapanyag, nemcsak az étkezéseinkhez, édes finomságokhoz, hanem a bőrápoláshoz is. A banános arcpakolás papaya és banán keveréke, melyet meghámozva, pépesítve mézzel keverjünk el. Vigyük fel az arcra, s addig hagyjuk rajta, amíg a keverék meg nem szárad, majd mossuk le.

Az uborka teljesen univerzális, sokoldalú szépítőszer, egy kígyóuborkát szeletelve magában is használhatunk az arcunkon, de egy teáskanál mézzel és egy fél teáskanál tejjel elkeverve is igazi csodaszer. Ezzel a pakolással egyetlen baj, hogy nem lehet tenni-venni, miközben az arcunkon van, de talán az a kis pihenés még jól is jön, a relaxálás része.

Az arcápolási tevékenységnél figyeljünk arra, hogy a magas savtartalmú gyümölcsök (pl. eper, meggy, citrom, ribizli) kicsíphetik a bőrünket, illetve, ha zsíros a bőrünk, akkor keverjünk a masszához búzalisztet. Gyulladt vagy rosaceás arcbőr esetén tejszínnel keverjük ki a gyümölcsös masszát. Ha pedig seborrhoeás az arcunk, esetleg napégett, akkor lehet joghurtot, tejfölt, túrót használni.

Fontos, hogy mindig friss, érett gyümölcsöket használjunk, melyeket mindig alaposan mossunk meg. A megmaradt pakolásokat pedig ne tároljuk, öntsük ki.

Minden arcpakolás előtt gondos arctisztítást kell végezzünk, s ajánlott hetente arcradírt is használni. az arcápolás legjobb időszaka az este, mely után a bőr megpihen, regenerálódik, s a tápanyagok könnyebben fel tudnak szívódni.

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?