Stressz okozta panaszok
- Dátum: 2021.05.20., 18:25
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- aggódik, alkohol, cigaretta, csapda, diéta, egyensúly, életmód, elvárás, gyenge jellem, határidők, ideges, iskola, kiégés, kikapcsolódás., kiút, lelki, mobiltelefon, munkahely, népbetegség, ovi, ördögi kör, panasz, pihenés, rohanó élet, sport, stressz, szenvedélybetegségek, szorongás, tartós stressz, testi, veszélyes
A stressz népbetegség, ám tévedés azt hinni, hogy csak a dolgozó emberek betegsége. A fiatalok éppúgy szenvednek tőle, s az idősek közül is sokan, a stresszes életmódnak pedig súlyos következményei lehetnek hosszútávon. A stressznek nagyon káros hatása van az egészségre. A legveszélyesebb pedig a tartós stressz.
Az emberek nagy része egész nap rohan. Nem eszik normálisan, keveset alszik, a mobiltelefon a kezünkhöz nőtt, a laptop és a tablet beszippant minket, folyton rohanunk és időhöz vagyunk kötve, betáblázva, határidőkkel a nyakunkban. Szülőként a helyzet fokozott, rengeteg az elvárás az ovik, iskolák részéről, nőként meg pláne, nem beszélve sok divatdiétáról, a külsőségekről, ahogy próbálunk görcsösen megfelelni az aktuális divatelvárásoknak. Az idegrendszert tönkreteszi, mi pedig hamar a tartósan stresszes élet kellős közepés találjuk magunkat.
A tartós stressz megbénít. Aki állandó stresszben él, nem tud teljesíteni a munkahelyén, folyton feszült és nyugtalan, ideges és fáradt, kapkod, aggódik, fél. Nem tud lazítani, pihenni, teljesen túlhajszolja magát és ez a folyamat olyan, mint egy ördögi kör, melyből nehéz a kiút.
A belső szorongás, stressz, a megfelelési kényszer olyan szintű ellenállást is létrehozhat bennünk, amely az ún. kiégéshez is vezethet.
Akiknek hajlamuk van a szenvedélybetegségekre, gyengébb jellem, az ebben a helyzetben könnyen nyúl cigaretta, alkohol után.
Normál esetben a stressz csak rövid ideig tartó állapot, és nem okoz kárt, azonban, ha tartósan fennáll, ideje elgondolkodnunk. A túl sok stresszt a szervezetünk jelzi, a következő tünetek formájában: fáradtság, szórakozottság, alvászavar, étvágytalanság vagy túl nagy étvágy, depresszió, idegeskedés, aggódás, testi panaszok, betegségek.
Előfordul gyakran fejfájás, fülzúgás, hasmenés, gyomorégés, haspuffadás.
Mi a teendő, ha észrevettük, hogy a tartós stressz csapdájába kerültünk?
Sok pihenéssel, alvással helyreállhat a testi-lelki egyensúly, ám ha nem változtatunk, a stressz állandósul és jelentkezni fognak a kimerültség jelei, főként a szorongás, pánik és depresszió. tartós stressz magas vérnyomáshoz, valamint szív- és érrendszeri betegségek kialakulásához is vezethet. Nem véletlenül halljuk gyakran, hogy szánjunk időt a sétálásra, a sportra, a szeretteinkre, házi állatainkra, a szellemi-lelki kikapcsolódásra. Figyeljünk oda magunkra és szeretteinkre!
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.