Menü

Egészséges chipsek

Nassolni mindenki szeret. Ám a hagyományos, krumpliból készült chipsek nem a legegészségesebbek, így ehelyett próbáljuk ki bátran ezeket a zöldségből és gyümölcsből készült finomságokat…

Cukkini chips

Ez a finom rágcsálnivaló jóval könnyebb, mint a klasszikus burgonyachips, immunerősítő hatása van, és gazdag C-vitaminban.

Hozzávalók

Főző spray

2 db cukkini vékonyra szeletelve

¼ csésze csicseriborsó liszt

bors

2 evőkanál apróra vágott petrezselyem

3 evőkanál reszelt parmezánsajt

1 tojás

2 evőkanál víz

Elkészítés

Melegítsd elő a sütőt 350 fokra. Béleld ki a tepsit sütőpapírral, és permetezd be tapadásmentes főzőspray-vel. Helyezd a cukkiniket egy papírtörlőre, és ízlés szerint sózd meg. Ezután hagyd állni néhány percig. Egy tálban keverd össze a csicseriborsólisztet, a sót, a borsot, a petrezselymet, és a parmezánsajtot.

Külön tálban pedig dolgozd el egy habverő segítségével a tojást és a vizet. Mártsd bele a cukkiniszeleteket a tojásos keverékben, majd tedd bele a lisztes keverékbe. A szeleteket helyezd az előkészített tepsibe, és süsd 30 percig, amíg ropogós nem lesz. Tálald melegen. Légmentesen lezárt edényben egy vagy két napig tárolható.

Kókusz chips

Csupán papírvékonyak a szeletek, viszont tele vannak a szív számára nélkülözhetetlen egészséges összetevőkkel, emellett pedig segít fenntartani a telítettségérzetet. Akár önmagában is fogyaszthatod, de kiválóan felhasználható salátákhoz, levesekhez, illetve csirke-és halételekhez.

Hozzávalók

1 érett kókusz

tengeri só

Elkészítés

Melegítsd elő a sütőt 350 fokra, majd törd fel a kókuszdiót. Egy nagy kanál segítségével kanalazd ki a húsát, majd reszeld le nagyobb darabokra. Ízlés szerint sózd meg, béleld ki a tepsit sütőpapírral, majd helyezd bele a kókusz szeleteket. Süsd kb. 20 percig, amíg a kókusz széle barna nem kezd lenni, és száraz tapintásúvá válik. Légmentesen lezárt edényben 4-5 napig tárolható.

Alma chips

Mintha a tény, hogy zsírmentes, és tele van rosttal, nem lenne elég, ez az édes ropogós gyümölcs nagy mennyiségben tartalmaz urzol savat, mely a kutatások szerint, képes serkenteni a kalóriaégetés folyamatát.

Hozzávalók

1 teáskanál szőlőmagolaj

1 közepes alma vékonyra szeletelve

1 teáskanál fahéj

1 teáskanál cukor

Elkészítés

Melegítsd elő a sütőt 200 fokra, és kend ki szőlőmagolajjal vékonyan a tepsit. Helyezd az almaszeleteket a tepsibe, szórd meg fahéjjal és cukorral, majd süsd 2-3 órán keresztül, míg száraz nem lesz. A szeleteket időnként emelgesd fel, nehogy odatapadjanak. Végül vedd ki a tepsit a sütőből, és hagyd a szeleteket állni kb. 5 percig.

Jó ropogtatást!

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

Szotyola az egészségért

Apró magocskák, melyek általában szürke-fehér csíkosak, legtöbbet a boltok polcain mosolyognak szembe velünk egy-egy zacskóba csomagolva. Finomság, de egészség is ücsörög a csomagokban.

Tökfélék jótékony hatása

A tökféléket rendkívül változatos formában, színben és ízben találjuk meg a piacokon, vagy a boltok polcain, nagyon egészséges zöldség szervezetünk számára.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Az instant levesek kultúrája és hatásai

Az instant levesek világszerte népszerűek a gyorsaságuk, olcsóságuk és egyszerűségük miatt – sokan mégis túl gyakran nyúlnak utánuk. Bár elsőre ártalmatlannak tűnnek, hosszú távon komoly egészségügyi problémákhoz vezethetnek. A kultikus státuszuk mögött sokszor tápanyaghiány, sótúladagolás és egyoldalú táplálkozás húzódik meg.