Bőrápolás, életkornak megfelelően
- Dátum: 2021.05.08., 09:18
- Martinka Dia
- képek:pexels.com
- arckrém, bőrápolás, dekoltázs, életkor, életmód., feszes, hidratálás, hormonszint, hyaluron, kezelés, kollagén, kozmetikum, kozmetikus, nyak, ösztrogén, pattanás, ránc, ráncok, ránctalanít, rugalmas, speciális, szemkörnyékápoló, szérum, terhesség, tini
Abban azt hiszem mindenki egyetért, hogy a bőrünk megfelelő ápolása, hidratálása minden életkorban fontos, azonban – ahogy a különböző koroknak megfelelően készülnek a kozmetikumok is – nem mindegy, milyen módon végezzük az életkorunknak megfelelő bőrápolást.
Nem mindegy, hogy a pattanások ellen vesszük fel a harcot tiniként, vagy a ráncokat szeretnénk megelőzni 35 évesen, netán a meglévőket próbáljuk elhalványítani 55 évesen, illetve a májfoltok miatt keresünk speciális kezelést terhesség alatt, esetleg a száraz bőrt célozzuk meg valamilyen erre ajánlott kozmetikummal és még sorolhatnám a különböző életkorok bőrproblémáit.
Mindenképp fontos utánanéznünk és megismernünk a bőrápolás életkor szerinti ápolási tippjeit, minden kornak megvan a saját szakasza és fontossága, ha erre odafigyelünk, sokáig megőrizhetjük bőrünk szépségét.
A megfelelő arcápolási rutin négy fontos lépésből áll: az arctisztítással kezdődik, a szemkörnyékápolással folytatódik, harmadik lépés a szérumok használata, majd ezt követi a nappali/éjszakai kréme felvitele. Ha ennél is több időnk van a bőrünk ápolására, akkor a különböző arcradírokat, arcpakolásokat, maszkokat is érdemes kipróbálni.
Már egészen fiatal korban érdemes tenni a bőrünk öregedése ellen, a finom vonalak, valamint a pórusok láthatóságának csökkentésében. Ne feledje el egy húszéves sem, hogy a bőrápolást ideje megkezdeni.
A kollagén és hyaluron használata javasolt a 30-as éveinkben, ekkor már öregedésnek indul az arcbőr, veszít rugalmasságából, melynek látható nyomai is megjelennek finom vonalak, ráncok formájában. Ekkor sokat tehetünk bőrünkért megelőzésképpen.
Negyven éves korban a bőrápolási rutint már ki kell egészítenünk egy szemránckrémmel is. Ideje megbarátkozni a gondolattal, hogy fel kell keressünk egy kozmetikust is.
40 éves kor után valamikor a női nemi hormon az ösztrogén termelés csökkenni kezd. Emiatt a ráncok sajnos jobban elmélyülnek. Ebben a korban már nem szabad megfeledkezni a nyak és dekoltázs ápolásáról.
Az 50-es évek bőrápolása megint más, hiszen 50-60 év között sajnos az anyagcsere folyamatok jelentősen elkezdenek lassulni ezzel együtt az ösztrogén hormonszint is csökken. A bőr jelentősen veszít a rugalmasságából és feszességéből, megjelennek a pigmentfoltok, a ráncok tovább mélyülnek. Ebben az életkorban rendszeres anti-aging és elektro kozmetikai kezelések ajánlottak. Nappali és éjszakai krém, szemránckrém, ránctalanító szérum, arcradír, arcpakolás, kozmetika, bizony már mindent be kell vetnünk a ráncok elleni küzdelemhez.
Az életkornak megfelelő és tudatos, rendszeres bőrápolás, akár 10-20 évet is fiatalíthat rajtunk, megéri foglalkozni vele, azonban tudni kell, hogy nemcsak a kozmetikumokkal javíthatunk bőrünk állapotán és minőségén, hanem a tudatos egészséges életmódra törekvéssel is.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.