Menü

Mozdulj ki otthonról!

A koronavírus miatti bezártságot és semmitevést már jó sokan unjuk. Sajnos a kulturális-, és szórakozóhelyek is zárva vannak, elég kevés lehetőségünk van a kikapcsolódásra. Szerencsére a természet mindig nyitva áll a természetbúvárok, kirándulók és túrázók előtt.

Ha már valóban unjuk az otthonlétet, menjünk el túrázni vagy arborétumot látogatni! Szerencsére a kiránduláshoz maszk sem szükséges, ám mindig jó, ha nálunk van. Kedvencünket is magunkkal vihetjük kisebb távokra. Előny, hogy a túrázás eléggé költséghatékony, főleg, ha olyan helyen élünk, ahol a közelben túraútvonalak is vannak. A kevésbé népszerű túraútvonalakon tényleg senki és semmi nem zavarja a kirándulókat, de ha valaki szereti a társaságot, a népszerű túraútvonalakon találkozhat emberekkel még pandémia idején is. Végezhető barátokkal, vagy anélkül, házi kedvenccel, ráadásul az ember még sportol is, lazít is, hátra hagyhatja korábbi gondjait.

A hátránya az, hogy az esetleges kulináris élvezet a bezárt falatozók miatt most nem lehetséges. Itt-ott elvitelre nyitva vannak kisebb éttermek, kifőzdék, vagy becsületkasszás standok. A mosdó használatának reményét már az elején fel kell adni, hiszen az éttermek zárva vannak. Marad a természet lágy öle. Az ottalvás csak rokonoknál lehetséges, hiszen szállók, apartmanok is zárva tartanak mostanában. Azonban ez sem rettenti el az igazi kirándulásra vágyó embereket.

A népszerű útvonalak mostanában is kirándulókkal van teli, ilyen például a Rám-Szakadék, a Szépasszonyvölgy, a Kékes-tető, az Alcsúti-arborétum és még sorolhatnánk. De akár csendesebb helyekre is érdemes ellátogatni, vagy nehezebb útvonalakat választani, ahol nem annyira számíthatunk más túrázókra.

Ha valami igazán nagy kihívásra vágyunk: válasszuk a Kéktúrát. Az Országos Kéktúra körbe vezet 1100 kilométeren át az országon. 2020-ban a National Geographic beválasztotta a kéktúrát a top 25 leginkább ajánlott úticéljai közé. A kékkör három részre osztott: az Alföldi Kéktúrára, a Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kéktúrára és az Országos Kéktúrára. Tehát az ország nagyrészén elérhető kék túraútvonal, még az Alföldön is! A túrázók nyomdákat gyűjthetnek, ha pedig teljesítik az összes szakaszt, akkor elismerést is kapnak.

Aki túrázik, az már többet tett a saját egészségért. A természetjáróknak is ugyanúgy be kell tartaniuk a hatályos rendeleteket, tartani a másfél méter távolságot. Ezen felül pedig vigyázni kell a természet kincseire! Mindenkit bíztatok arra, hogy egy kicsit mozduljon ki, és továbbra is reménykedjünk abban, hogy a pandémia enyhülésével újból élvezhetjük régi formájában a természetjárást.

Nagypál Anna

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!

Miért annyira népszerűek a virtuális futások?

A virtuális futóversenyek szuper lehetőséget jelentenek azoknak, akik szeretnének részt venni versenyeken, de nem feltétlenül tudnak vagy akarnak elutazni egy adott helyszínre.

Utazás a főváros eldugott múzeumjaiba

Múzeumokat manapság mindenki ismer. Vannak a világhírűek, mint például a Louvre és vannak a hazai szinten ismertek is, mint például a Magyar Nemzeti Múzeum. Azonban mi a helyzet azon helyekkel, amelyek csak kevesebb embert vonzanak, kevésbé népszerűek és olcsóbb, rövidebb elfoglaltságot kínálnak? Az alábbi cikkben néhány kevésbé népszerű fővárosi kiállítóhelyet ismerhetünk meg.