Kinesis– az otthoni edzés újdonsága
- Dátum: 2021.01.10., 22:30
- Martinka Dia
- alakformáló, alapgyakorlat, berendezés, edzés, edzéstípus, erősítő, funkció, gép, háromdimenzió, kábelrendszer, kinesis, modern, mozgás, mozgáskombináció, nyújtás., sokoldalú, speciális, sport, szabadság, testtartásjavító, ülőmunka, versenysport
Kinesis edzés. „Azmiaz?” Bevallom nekem eddig nem sokat mondott, pedig a Kinesis edzéssel érdemes megismerkedni, melyet a mozdulat szabadságaként hirdetnek.
A Kinesis edzéstípushoz speciális gépek szükségesek, melyek edzés közben teljes mozgásszabadságot biztosítanak, ugyanis lehetővé teszik, hogy testünket megerősítsük a legegyszerűbb hétköznapi dolgok, fizikai tevékenységek elvégzéséhez.
A Kinesis egyik legnagyobb előnye, hogy a legegyszerűbb alapgyakorlatoktól kezdve az egészen összetett mozgáskombinációkig mindenki megtalálhatja a neki való szintet és típust a 360 fokban forgatható zárt kábelrendszerrel. A gyakorlatokat így egy háromdimenziós térben végezhetjük.
Miért jó a Kinesis-en végzett edzés? Mert erős izomzatot eredményez a sérülések veszélye minimalizálásával. Javítja a mozgáskoordinációt, javítja a testtartást, csökkenti a derékfájdalmakat és hátpanaszokat, emellett versenysportra is felkészít.
A Kinesis tulajdonképpen egy változatos edzés, falra szerelt csövek segítségével.
Az ülőmunkát végzőknek javasolt leginkább, de a gerincbántalmaktól, hátfájdalmaktól szenvendők is alkalmazhatják ezt az edzést, s mivel ízületkímélő, így a nagy túlsúllyal rendelkezők számára is ideális.
A rendszer négy különböző irányba mozgatható ellenállásra épül, ezeket Alfának, Bétának, Gammának, valamint Deltának nevezték el a rendszer megalkotói. A titulusok is jelzik, a Kinesis célja az, hogy visszataláljon az ember a természetes mozgásformákhoz, emellett kiváló alakformáló, erősítő, testtartásjavító sport is, mely karbantartja az izmokat. A gyakorlatok háromdimenziós térben végezhetőek.
A Kinesis eszközök funkciókban meglehetősen gazdag eszközök, egyedi, falba beépített kötelek, amelyekkel a test teljes felületét át lehet mozgatni, akár 200 különböző mozgásforma segítségével.
A berendezés sokoldalúságát mutatja, hogy ilyen magas számú gyakorlatkombináció végezhető el úgy, hogy mindig más-más izmot mozgassunk át.
Az eszközök tökéletesen illeszkednek a lakáshoz, a leginnovatívabb irodákhoz és a legmodernebb berendezési tárgyakhoz.
Elkészítői kezdőknek és profiknak egyaránt ajánlják, de természetesen a nyújtás fontosságáról itt sem feledkezhetünk meg.
Martinka Dia
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?