Mire jók az illóolajok?
- Dátum: 2020.12.10., 19:27
- Martinka Dia
- alkalmazás, allergia, aromaterápia, bedörzsölés, belégzés, biobolt, ellazulás, esszenciák, gyógyító, gyógyszerek, gyógyszertár, hangulat, használat, hatás, hígítva, illóolaj, inhalálás, kultúra, masszírozás, panasz, párologtatás, pihenés, reakció, regenerálódás, stresszoldás, szakember., terápia, világháló
Az illóolajokat alapvetően terápiás, gyógyító céllal alkalmazzák, azonban az ellazulás, pihenés, regenerálódás mellett különböző panaszok kezelésére, megelőzésére használják, s már az ősi kultúrákban is alkalmazták ezeket.
Feljegyzések szerint már a 10. században ismert volt az illóolajok használata, népszerűségük pedig egyre nő szerte a világon.
Mire jók az illóolajok?
Ezek az esszenciák hatással vannak az érzelmekre, a hangulatra, enyhítik a fájdalmat és egyéb kellemetlen tüneteket, de csökkentik a stresszt, fokozzák a keringést és a méreganyagok kiválasztását, csillapítják a duzzanatot. Az aromaterápiával foglalkozók úgy vélik, hogy sok más egyéb betegség is hatásosan kezelhető az illóolajokkal.
Természetesen bármilyen betegség esetén először mindig a háziorvoshoz, vagy szakorvoshoz fordulunk, ne kísérletezzünk magunkon, azonban kiegészítő kezelésként bevethetjük az illóolajok áldásos hatásait.
Az illóolajok felhasználása az aromaterápiában különösen elterjedt, ezek az olajok általában két úton juttathatók be a szervezetbe; belégzéssel-inhalálással, párologtatással, illetve bőrön keresztül felszívódva, bemasszírozva, borogatásként, vagy bedörzsölve.
Ha nagyon sok időm és terjedelmem lenne, elkezdhetném felsorolni a rengeteg illóolajat és az alkalmazási területet, azonban nem szótárként, vagy lexikonként szeretnék írni erről, hiszen a kedves olvasó a világhálón minden illóolajról megtalálja a használati tanácsokat, s szerencsére ma már rengeteg illóolaj közül lehet választani, melyek nemcsak ellazulni segítenek, hanem különböző betegségeket is kezelhetünk velük.
Hol szerezhetőek be ezek az olajok?
Az illóolajok megvásárolhatók gyógyszertárakban, bioboltokban, nagyobb élelmiszer-áruházakban. Mint mindennek az illóolajok használatának is előfordulhatnak mellékhatásai, kiválthatnak allergiás reakciót, ezért minden esetben képzett szakember felügyelete mellett ajánlott alkalmazni. Nem szabad huzamosabb ideig megszakítás nélkül használni őket és az olajok használata előtt allergiatesztet kell végezni, azaz kis mennyiségű olajat a bőrre cseppentve megfigyelni az elkövetkezendő 24 órában az esetleges allergiás reakciókat.
Az olajokat sose használjuk hígítatlanul a bőrön. Létezik néhány kivétel, mint például a levendulaolaj, ezeket azonban csak szakember felügyelete mellett végezzük.
Fontos elmondani, hogy vannak illóolajok, melyek módosíthatják bizonyos gyógyszerek hatását, kérjük ki mindig szakember véleményét!
Martinka Dia
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.