Menü

Jelek, hogy nem lesz következő találka

Már az első randin eldőlhet, hogy követi-e második alkalom a találkozót, és vízválasztó fontosságú abban, meg akarjuk-e ismerni jobban a másik embert. Még ha a randi jól is ment, néha nehéz eldönteni, hogy érez a másik fél.

1. Könnyen kizökkenthető figyelem

Teljesen mindegy, hogy egy éve vagy egy napja randizunk valakivel, úgy akarjuk érezni, hogy figyel ránk a másik ember, és mi is figyelünk rá. Az idő előrehaladtával természetesen egyre lazábban és kényelmesebben érezzük magunkat a másik jelenlétében, nem nagy gond, ha előkerül az okostelefon, ám ha az első randin többet nézi a telefonját a partnerünk, mint minket, az nem jelent sok jót. “Ha valaki érdekesebbnek találja a mobilját, mint a mellette ülő másik embert, ez elég intő jel arra nézve, hogy lesz-e második randi” – mondja Andrew Hanson párkapcsolati szakértő.

2. Teljes nap helyzetjelentés nélkül

Régen azon izgulhatunk az első randi utáni napokban, ki telefonál elsőként. Manapság azon stresszelünk, vajon kapunk-e üzenetet másnap reggel. Ha a friss kapcsolatkezdeményünk nem jelentkezik 24 órán belül, jó, ha felkészülünk rá lélekben, hogy nem lesz második randi. Ha igazán érdekeljük a másik embert, benne is megvan a szándék és izgalom, hogy mielőbb jelentkezzen.

3. Nem szívből jön a vibrálás

Ha igazán vonzódunk a másik emberhez, a flörtölés ösztönösen jön, mindkét fél részéről. Ha viszont úgy tűnik, a randi partnerünk mesterkélten és erőltetetten próbál közeledni hozzánk, ez intő jel arra nézve, hogy a mostani az első és egyben utolsó randink.

4. A testbeszéd mindent elárul

A másik ember gesztusainak, mozdulatainak megfigyelése sokat elárul az illető érzelmeiről, szándékairól. Ahogy áll, ahogy kulcsolja a kezét, mind elárulja, mennyire érzi magát kényelmesen és kellemesen a randin. A testbeszéd pedig elárulja, lesz-e második randi. Ha valaki elfordul tőlünk, kerüli a szemkontaktust, ez mind arra utalhat, hogy nem lesz következő találkozó.

5. Nem tervez hosszú távra

Az első randin gyakori kérdés, hogy milyen kapcsolatot keres a másik. Ha a patnerünk válaszában nem említ meg minket, sőt, egyáltalán nem beszél hosszú távú kapcsolatokról, valószínűleg nem fogunk túl sokszor találkozni vele a jövőben.

A társkereső oldalak segítségével önmagunkat is jobban megismerhetjük, hiszen a sikeres regisztrációhoz egy meglehetősen részletes személyiségteszt kitöltése szükséges. Elég gyorsan kialakul az online kapcsolattartásnak egy olyan intimitási és bizalmi foka, ami személyesen, a közvetlen visszajelzések miatt lassabban születne meg. Ez lehet előny, de általában csalódáshoz vezet. Ezt elkerülendő, érdemes a lehető leghamarabb találkozót megbeszélni. Többen elég hamar áttérnek a levelezőrendszerről a telefonra, mert a partner hangszíne, stílusa döntő tényező a párválasztásnál. Nehéz úgy ismerkedni, hogy nem látjuk az illető mimikáját, a gesztusait, emiatt nehezebb azt is szűrni, mennyire tűnik megbízhatónak az illető.

Jó esetben jobban elgondolkodunk a saját igényeinken. Milyen az én profilom, és kit keresek. Tudnom kell önmagamat jól bemutatni, ismerve a saját igényeimet, mire vágyok, és hogy mit tudok nyújtani a másiknak. A cél az, hogy találjak valakit, akivel valóban együtt tudok lenni. Saját igényeink ismerete a szűrők priorizálásaként fordítható le a társkeresés nyelvére. Tudni kell, mi a fontos!

Nem lehet túl sok és túl nagy az elvárás, például legyen diplomás, magas, hasonló érdeklődési kör, jól szituált sok szabadidővel, tapasztalt, nyugodt, gyermektelen, nem elvált , mert a végén senki nem marad!

Szerző: Udvari Fanni

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

Ne éljünk a múlt fogságában

Az elmúlt években folyamatos veszteségélmények és válságok között élünk, erre pedig rárakodnak az egyéni gondok is. A krízisek egyik jellemzője a bizonytalanság. Elengedni valamit, vagy küzdeni érte? Ez a fajta ellentmondásosság meggondolatlannak tűnő, vagy látszólag teljesen érthetetlen, irracionális döntésekhez vezethet, viszont lehetőség is egyúttal. Az alábbi cikkben arra kaphatunk válaszokat, hogy milyen módszereket, gondolatokat vethetünk be az elengedés érdekében.

Az őszinteség fontossága

Előbb önmagunkkal kell őszintének lennünk ahhoz, hogy máshoz is őszinték lehessünk. A legtöbben azonban azt sem ismerjük fel, hogy még saját magunk elől is elrejtjük a gondolatainkat.

Érzelmeink kommunikációja - Az 5 szeretetnyelv

Mindannyian máshogy fogadjuk be a szeretetet, és fejezzük ki azt, amelyre neveltetésünk és személyes hajlamaink nyomán a legfogékonyabbá váltunk. Ezért fordul gyakran elő, hogy szeretetünk kifejezése nem ér célt, mert az üzenet küldője és befogadója nem érti meg egymást. Mi tehát a megoldás, és mit lehet tenni érzelmeink kifejezése érdekében?