Menü

Jelek, hogy nem lesz következő találka

Már az első randin eldőlhet, hogy követi-e második alkalom a találkozót, és vízválasztó fontosságú abban, meg akarjuk-e ismerni jobban a másik embert. Még ha a randi jól is ment, néha nehéz eldönteni, hogy érez a másik fél.

1. Könnyen kizökkenthető figyelem

Teljesen mindegy, hogy egy éve vagy egy napja randizunk valakivel, úgy akarjuk érezni, hogy figyel ránk a másik ember, és mi is figyelünk rá. Az idő előrehaladtával természetesen egyre lazábban és kényelmesebben érezzük magunkat a másik jelenlétében, nem nagy gond, ha előkerül az okostelefon, ám ha az első randin többet nézi a telefonját a partnerünk, mint minket, az nem jelent sok jót. “Ha valaki érdekesebbnek találja a mobilját, mint a mellette ülő másik embert, ez elég intő jel arra nézve, hogy lesz-e második randi” – mondja Andrew Hanson párkapcsolati szakértő.

2. Teljes nap helyzetjelentés nélkül

Régen azon izgulhatunk az első randi utáni napokban, ki telefonál elsőként. Manapság azon stresszelünk, vajon kapunk-e üzenetet másnap reggel. Ha a friss kapcsolatkezdeményünk nem jelentkezik 24 órán belül, jó, ha felkészülünk rá lélekben, hogy nem lesz második randi. Ha igazán érdekeljük a másik embert, benne is megvan a szándék és izgalom, hogy mielőbb jelentkezzen.

3. Nem szívből jön a vibrálás

Ha igazán vonzódunk a másik emberhez, a flörtölés ösztönösen jön, mindkét fél részéről. Ha viszont úgy tűnik, a randi partnerünk mesterkélten és erőltetetten próbál közeledni hozzánk, ez intő jel arra nézve, hogy a mostani az első és egyben utolsó randink.

4. A testbeszéd mindent elárul

A másik ember gesztusainak, mozdulatainak megfigyelése sokat elárul az illető érzelmeiről, szándékairól. Ahogy áll, ahogy kulcsolja a kezét, mind elárulja, mennyire érzi magát kényelmesen és kellemesen a randin. A testbeszéd pedig elárulja, lesz-e második randi. Ha valaki elfordul tőlünk, kerüli a szemkontaktust, ez mind arra utalhat, hogy nem lesz következő találkozó.

5. Nem tervez hosszú távra

Az első randin gyakori kérdés, hogy milyen kapcsolatot keres a másik. Ha a patnerünk válaszában nem említ meg minket, sőt, egyáltalán nem beszél hosszú távú kapcsolatokról, valószínűleg nem fogunk túl sokszor találkozni vele a jövőben.

A társkereső oldalak segítségével önmagunkat is jobban megismerhetjük, hiszen a sikeres regisztrációhoz egy meglehetősen részletes személyiségteszt kitöltése szükséges. Elég gyorsan kialakul az online kapcsolattartásnak egy olyan intimitási és bizalmi foka, ami személyesen, a közvetlen visszajelzések miatt lassabban születne meg. Ez lehet előny, de általában csalódáshoz vezet. Ezt elkerülendő, érdemes a lehető leghamarabb találkozót megbeszélni. Többen elég hamar áttérnek a levelezőrendszerről a telefonra, mert a partner hangszíne, stílusa döntő tényező a párválasztásnál. Nehéz úgy ismerkedni, hogy nem látjuk az illető mimikáját, a gesztusait, emiatt nehezebb azt is szűrni, mennyire tűnik megbízhatónak az illető.

Jó esetben jobban elgondolkodunk a saját igényeinken. Milyen az én profilom, és kit keresek. Tudnom kell önmagamat jól bemutatni, ismerve a saját igényeimet, mire vágyok, és hogy mit tudok nyújtani a másiknak. A cél az, hogy találjak valakit, akivel valóban együtt tudok lenni. Saját igényeink ismerete a szűrők priorizálásaként fordítható le a társkeresés nyelvére. Tudni kell, mi a fontos!

Nem lehet túl sok és túl nagy az elvárás, például legyen diplomás, magas, hasonló érdeklődési kör, jól szituált sok szabadidővel, tapasztalt, nyugodt, gyermektelen, nem elvált , mert a végén senki nem marad!

Szerző: Udvari Fanni

Hipermnézia – amikor nincs olyan, hogy elfelejted

Talán már mindenki járt úgy, hogy elfelejtett valamit, mert esetleg sok más dolga volt. A hipermnéziások nem tudnak felejteni még akkor sem, ha szeretnének.

Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.

Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.