Menü

Az internet pozitív oldala a tanulás szempontjából

Az internetről sok mindent gondolhatunk: függőséget okoz, tele van haszontalan programokkal és még az adataink is veszélyben lehetnek. De arra is érdemes kitérnünk, hogy ha megfelelően használjuk az internet végtelen adathalmazát, számtalan dolgot képesek lehetünk autodidakta módon megtanulni.

Megtanulhatunk egy új nyelvet! Rengeteg nyelvtanulást segítő applikációt találhatunk, ilyen például a Duolingo. Őszintén, valljuk be, hogy az ilyen applikációk csak alaptudást biztosítanak a számunkra. Pedig nyelvtanulásnál nagyon fontos, hogy komplex módon tanuljunk. Kezdetben hallgassunk sok zenét az adott nyelven, esetleg szótározzuk is ki azokat. Ez a módszer segít a kifejezések és szavak rögzítésében. Jegyzeteljünk párhuzamosan egy füzetbe vagy a gépünkön egy dokumentuma. Gyerekek akár rajzolhatnak is a szavak mellé vagy memóriakártyát készíthetnek. Ha már van nyelvismeretünk, nézzünk az adott nyelven sorozatot (lehetőleg azonos nyelvű felirattal) ami segít a kiejtésben és a szókincs növelésében, és még szórakoztató is!

A MOOC (Massive open online course) rendszerek képesek arra, hogy egy egész képzést is elvégezhessünk, vagy csak kiegészítsük iskolai tanulmányainkat. Rendkívül hasznos, hiszen jegyzet mellett zenét, videót, power pointot és más interaktív elemet is képes tárolni. Ezek az elemek felhívják a figyelmünket, lekötnek és kedvet csinálnak a tanuláshoz. A tananyag hetekre van lebontva és rendszerezve, hogy tudjuk mikor melyik anyag következik. Ilyen MOOC például a Coursera, ahol ingyenes képzéseket és tananyagokat találhatunk.

Unatkozol? Találj magadnak egy új hobbit! Bármilyen hobbit! Kezdésnek mindenről találhatunk elegendő információt, hogy mire van szükségünk. A közösségi oldalakon találhatunk a témának megfelelő csoportokat és segítőkész tagokat is. Nyugodtan elkezdhetünk horgolni, festeni vagy akár sporthorgászattal foglalkozni, hiszen a YouTube-on is találhatunk how-to videókat, amik megadják a kezdő löketet. A Pinteresthez hasonló oldalakon pedig inspirációt és ihletet gyűjthetünk a különböző céljaink megvalósításához.

Úgy érzed, hogy nincs elég motivációd? Gondolj azokra a ma már híres művészekre és tudósokra, akik a tudást autodidakta módon sajátították el. Ilyen volt például Csontváry Koszta Tivadar, Vincent van Gogh, Michael Faraday vagy George Boole. Az ő idejükben sokkal nehezebb volt összegyűjteni azt az adathalmazt, ami nekik szükséges volt, hiszen nem volt fejlett internetes rendszerük. Nekünk sokkal könnyebb dolgunk van, hiszen ezt az eszközt éppen olvasásra használjuk.

Nagypál Anna

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!

Miért annyira népszerűek a virtuális futások?

A virtuális futóversenyek szuper lehetőséget jelentenek azoknak, akik szeretnének részt venni versenyeken, de nem feltétlenül tudnak vagy akarnak elutazni egy adott helyszínre.

Utazás a főváros eldugott múzeumjaiba

Múzeumokat manapság mindenki ismer. Vannak a világhírűek, mint például a Louvre és vannak a hazai szinten ismertek is, mint például a Magyar Nemzeti Múzeum. Azonban mi a helyzet azon helyekkel, amelyek csak kevesebb embert vonzanak, kevésbé népszerűek és olcsóbb, rövidebb elfoglaltságot kínálnak? Az alábbi cikkben néhány kevésbé népszerű fővárosi kiállítóhelyet ismerhetünk meg.