Menü

Frissesség kávé nélkül

Kávét kezdünk el kavargatni vagy energiaital után nyúlunk, netán a cukroszacskót zörgetjük, mikor elér bennünket a délutáni fáradtság, esetleg az ebéd utáni kajakómát, álmosságot próbáljuk egy kis csoki kibontásával kompenzálni? Ismerős szituáció?

A fáradtságunkat, ásításokkal kísért napközbeni elálmosodásunkat nem az energiaital fogja megoldani. Ha valamiért nem sikerült eleget aludni, az olykor előfordul bárkivel, azonban ha állandó a kimerültségérzés, fáradtság tünet, akkor nem a kávé és a csoki lesz a megoldás. Még, ha ideig óráig jól is esik és valóban azt az érzést kapjuk, hogy kicsit felpörget, valójában nem ez fog rajtunk segíteni.

A fáradtsággal koffein nélkül kell megküzdenünk, s máris eláruljuk hogyan!

Elsőként innunk kell több vizet. Nem a kávé oldja meg az álmosságunkat, hanem az elegendő alvás és a megfelelő mennyiségű víz. Nem kóla, nem energiaital. Víz!

Kevesebb csoki és süti!

Minden munkahelyen van, aki a nápolyis zacskót zörgeti, netán a csokit bontja előttünk és megkínál, de legyünk óvatosak az édességekkel és rendkívül mértéktartóak! Ebédnél és ebéd után kerüljük a cukros desszerteket, krémes süteményeket, kekszeket és csokikat és mindenféle finomított szénhidrátot, mert vércukorszint-ingadozást okoznak, ez pedig nagyon gyorsan fáradtságérzethez vezethet. Hús, zöldség, némi értékes szénhidrát, s mellé víz. Ez elég energiát ad a délutánhoz.

Mozgassuk át magunkat! Főleg, aki irodai munkát végez! Álljunk fel az asztaltól, lépcsőzzünk, menjünk mosdóba, egy nagyobb séta kíséretében, levegőzzünk 10 percet, menjünk egy kört az épületben.

Együnk több vasat! A túl sok kávé fogyasztása vashiányt, idővel a csontritkulást is okozhat, ezért a vasbevitelre figyelnünk kell.

Sötét színű leveles zöldek tartalmaznak sok vasat, hüvelyesek, magvak, ez mind nagyon jó vasforrás!

Ne hagyd ki a reggelit! A reggeli meghatározz az egész napi közérzetünket és ellát energiával. Aki nem reggelizik, egész nap nassol. Kezdjük a napot egy tápláló, bőséges és egészséges étkezéssel!

Természetesen nem kell búcsút inteni a koffeinnek, nem kell lemondani a kávé élvezetéről, én se tenném, de a koffeintartalmú italok mérséklésével hosszútávon rengeteg pozitív hatást tapasztalhatunk. Kezdetben talán furcsa lesz és kellemetlen tünetekkel jár, de a későbbiekben meglátjuk mennyivel jobb lesz a közérzetünk, s nem utolsó sorban ragyogóbb lesz a mosolyunk is, hiszen jól tudjuk, a koffeines italok, mint a kávé vagy a tea, nagymértékben felelőssé tehetők fogaink állapotának romlásáért.

Martinka Dia

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.