Jól mosol fogat?
- Dátum: 2020.08.16., 18:49
- Sipos Zsófia
- betegség, egészséges, elektromos fogkefe, fog, fogmosás, fogorvos, fogproblémák, helyes
A fogak higiéniája, szépsége alapvetően határozza meg arcunkat és közérzetünket is. Egészségükért a legegyszerűbben rendszeres tisztítással tehetünk, de nem mindegy mikor és hogyan mosunk fogat.
A fogproblémák kellemetlen dolgokat, amiket, ha tehetünk jobb elkerülni. Természetesen egy bölcsességfog-műtétet nem lehet megelőzni fogmosással, de a lyukas fogak miatti fájdalmas kezeléseket a helyes fogmosással ki lehet küszöbölni.
Mikor?
Fogorvosok szerint az alapvetően egészséges fogazatú embereknek elegendő a napi kettő, megfelelő ideig tartó fogmosás. Tehát elég reggel és este megmosni, de ez változó lehet. Függ azembertől és a fogak állapotától is. Az időtartam minden esetben minimum 2-3 perc.
Hogyan?
A technika talán még fontosabb is a gyakoriságnál. Az úgynevezett Bass-technika az, ami a leghatásosabbnak bizonyul a legtöbb betegnél. Ennek során a fogkefét félig az ínyre, félig a fogra helyezzük, és enyhén megnyomva kör-körösen mozgatni kezdjük. Ezt megismételjük minimum 15 alkalommal. Az alapos tisztítás során 2-3 foganként haladunk előre, míg az összes fogat megmostuk. A fogak oldala után a rágó felülelteket is tisztítani kell, hasonló módszerrel.
Mivel?
Az sem mindegy, mivel mossuk a fogunkat. A vásárlás során figyelni kell a fogak illetve az íny érzékenységére, ennek megfelelően válasszunk a különböző erősségű fogkefék és fogkrémek közül. Az elektromos fogkefe használata megkönnyíti a fogak helyes ápolását, ám itt sem szabad elfelejteni alkalmazni a fenti módszert.
A helyes fogmosással tisztán tartjuk a szájat a lepedéktől, amelyben felhalmozódnak a különböző baktériumoktól, így megelőzzük a fogszuvasodást és más fogbetegségeket. Nem mellesleg a kellemetlen szájszag ellen is hatékonyan léphetünk fel. A beteg, érzékeny fogakra különös tekintettel kell lenni, ápolásuk orvosi ajánlás alapján történik. A rendszeresen és helyes technikával elvégzett fogmosással kevesebbszer kell látogatni a fogorvosokat is, ami a pénztárcáknak is jót tesz.
A helyes fogmosásra nevelés is kiemelten fontos, hiszen a fogproblémák nem csak az időskorral jönnek elő, kisgyermekeket is érinthetnek. Ezért fontos odafigyelni, hogy már egész kis korban meg legyen a helyes tisztítás rutinja.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.