Menü

Jól mosol fogat?

A fogak higiéniája, szépsége alapvetően határozza meg arcunkat és közérzetünket is. Egészségükért a legegyszerűbben rendszeres tisztítással tehetünk, de nem mindegy mikor és hogyan mosunk fogat.

A fogproblémák kellemetlen dolgokat, amiket, ha tehetünk jobb elkerülni. Természetesen egy bölcsességfog-műtétet nem lehet megelőzni fogmosással, de a lyukas fogak miatti fájdalmas kezeléseket a helyes fogmosással ki lehet küszöbölni.

Mikor?

Fogorvosok szerint az alapvetően egészséges fogazatú embereknek elegendő a napi kettő, megfelelő ideig tartó fogmosás. Tehát elég reggel és este megmosni, de ez változó lehet. Függ azembertől és a fogak állapotától is. Az időtartam minden esetben minimum 2-3 perc.

Hogyan?

A technika talán még fontosabb is a gyakoriságnál. Az úgynevezett Bass-technika az, ami a leghatásosabbnak bizonyul a legtöbb betegnél. Ennek során a fogkefét félig az ínyre, félig a fogra helyezzük, és enyhén megnyomva kör-körösen mozgatni kezdjük. Ezt megismételjük minimum 15 alkalommal. Az alapos tisztítás során 2-3 foganként haladunk előre, míg az összes fogat megmostuk. A fogak oldala után a rágó felülelteket is tisztítani kell, hasonló módszerrel.

Mivel?

Az sem mindegy, mivel mossuk a fogunkat. A vásárlás során figyelni kell a fogak illetve az íny érzékenységére, ennek megfelelően válasszunk a különböző erősségű fogkefék és fogkrémek közül. Az elektromos fogkefe használata megkönnyíti a fogak helyes ápolását, ám itt sem szabad elfelejteni alkalmazni a fenti módszert.

A helyes fogmosással tisztán tartjuk a szájat a lepedéktől, amelyben felhalmozódnak a különböző baktériumoktól, így megelőzzük a fogszuvasodást és más fogbetegségeket. Nem mellesleg a kellemetlen szájszag ellen is hatékonyan léphetünk fel. A beteg, érzékeny fogakra különös tekintettel kell lenni, ápolásuk orvosi ajánlás alapján történik. A rendszeresen és helyes technikával elvégzett fogmosással kevesebbszer kell látogatni a fogorvosokat is, ami a pénztárcáknak is jót tesz.

A helyes fogmosásra nevelés is kiemelten fontos, hiszen a fogproblémák nem csak az időskorral jönnek elő, kisgyermekeket is érinthetnek. Ezért fontos odafigyelni, hogy már egész kis korban meg legyen a helyes tisztítás rutinja.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.