Menü

Egy lista, amivel túlélhetjük a karantént

Amikor ez a két kis törpe elnyugszik itthon, általában végig böngészem a net friss híreit egy ebéd utáni kávéval, s most egy igen érdekes cikkre bukkantam, „bakancslista a karantén idejére” s máris elkalandoztam, vajon mi lenne az én bakancslistám, vagy mi lenne az a lista, ami kicsit lelkileg kihúz ebből a sokhetes bezártságból.

Az biztos, hogy ahogy korábban is írtunk róla, el lehet tölteni az otthonlétet hasznosan is, csupa hatékony tevékenységgel, sporttal, tanulással, családi körben és persze haszontalanul, unatkozva is, veszekedéssel, tespedéssel, napi 20 étkezéssel. Rajtunk múlik, mit hozunk ki ebből a kényszerhelyzetből.

A bakancslista azért segít, mert elkalandozunk abba a jövőbe, amiben bízva hamarosan ismét visszarázódunk a rendes kerékvágásba, amikor is kedvünkre tehetjük szabadidős tevékenységeinket. Kinek mivel kezdődne ez a bizonyos bakancslista?

Az enyémen lenne például több a kültéri sport, futóverseny, közösségi futások, kulturális programok a városban és országszerte, utazás, egy kávé a barátokkal, egy mozi a férjemmel kettesben, egy színházlátogatás anyukámmal, a dédink meglátogatása, s sok – sok természetesnek tűnő, azonban most elfeledett program.

Van, akinek sajnos azzal kezdődne a bakancslista, hogy végre sorszámot kap a szakrendelésen és ellátják – eddig kényszerből halogatott - egészségügyi problémáit, én is végre elvinném fogorvoshoz a fiaimat, de fodrászhoz is.

Folytathatnám a sort a tervezett grillpartikkal, tárcsán sütésekkel, minimum egy családi ünnepséggel minden elmaradt név-és szülinapra (Isten éltesse a dédit, aki ma 84 éves és csak telefonon tudtam megköszönteni), rendeznék egy-két baráti összejövetelt, áthívnám végre az új szomszédokat koccintani egyet, vagy egyszerűen jó lenne újra birtokba venni a játszóteret, amitől nem messze egy fagyizóban lehetne kávézgatni és nézelődni órákig.

Biztosan elmennék a Balatonhoz, ami hozzánk közel van, mégse jártunk arra hónapok óta, de a fiúk strandolni is szeretnének, a szüleim pedig a befizetett nyaralásukat kapnák vissza, amiről már lemondtak.

Nem is tudom, mennyi mindent felírnék még a listámra, a vásárlás egy plázában biztos szerepelne, nem mintha nem lenne ennivalónk, ruhánk, vagy cipőnk, vagy hirtelen lenne sok elkölteni való pénzem, de elnézelődnék egy napig az egyik bevásárlóközpontban, vagy akár mindegyikben…

Ezek az én gondolataim, de mindenki egészítse ki a saját álmaival, vágyaival, s ígérem, hogy hamarosan ki lehet pipálni ezeket a terveket.

Egy bakancslista elkészítése lefoglalja gondolatainkat, segít tervezni, új célokat kitűzni, s ezek némi erőt adnak a karantén mindennapjainak átvészeléséhez.

Miért lehet stresszes a nyaralás?

A nyaralás a legtöbb ember számára a pihenés, kikapcsolódás és feltöltődés ideje – legalábbis elméletben, „papíron”. A valóság azonban sokszor mást mutat: a nyári szabadság időszaka nem ritkán feszültséggel, családi vitákkal, időnyomással vagy éppen kiábrándulással jár.

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?